Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2006, 10:31

autor: Khornel

Piąta rocznica Dark Age of Camelot

10 października 2006 roku minęło dokładnie 5 lat od premiery Dark Age of Camelot – gry typu MMO. W tym czasie tytuł ten doczekał się 5 dodatków oraz masy uaktualnień. W swojej szczytowej formie znalazł się w okolicach połowy 2002 roku, kiedy to grało w niego około 250 tysięcy graczy.

10 października 2006 roku minęło dokładnie 5 lat od premiery Dark Age of Camelot – gry typu MMO. W tym czasie tytuł ten doczekał się 5 dodatków oraz masy uaktualnień. W swojej szczytowej formie znalazł się w okolicach połowy 2002 roku, kiedy to grało w niego około 250 tysięcy graczy. Stan ten, z niewielkimi zmianami, utrzymywał się prawie do końca 2004 roku, kiedy to rozpoczął się dość gwałtowny spadek grających (czyżby związek z premierą World of Warcraft). Dzisiaj gra liczy sobie około 125 tysięcy użytkowników, lecz najwyraźniej ta liczba wciąż maleje.

Twórcy (EA Mythic) starają się zatrzymać spadek grających tworząc kolejny dodatek: Labirynth of the Minotaur. Czy im się to uda, ciężko powiedzieć. Tym bardziej, że zdecydowanie wykluczają możliwość stworzenia drugiej części Dark Age of Camelot. Ale kto wie? Może EA (wydawca), po ukazaniu się Warhammera Online, wpłynie na nich, aby zmienili swoje zdanie…

Piąta rocznica Dark Age of Camelot - ilustracja #1
Piąta rocznica Dark Age of Camelot - ilustracja #2