Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Shadowbane (PC)

Shadowbane PC

Gra MMORPG stworzona przez zespół Wolfpack Studios. Tytuł przenosi nas do fantastycznej krainy pogrążonej w chaosie po zdradzieckim zgładzeniu króla Cambruina.

RPG | MMO

Gra przestała działać 1 lipca 2009

PC Windows
Okładka Shadowbane (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2003

premiera światowa

Gra Shadowbane przestała działać

1lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwszego lipca 2009 roku serwery gry zostały zamknięte, a firma Ubisoft oficjalnie zakończyła wsparcie tego tytułu.

Akcja gry toczy się w krainie fantasy pogrążonej w chaosie po zdradzieckim zgładzeniu króla Cambruin’a. Główny nacisk położony został nie na walkę ze złymi bestiami zamieszkującymi krainę lecz na pojedynki pomiędzy samymi graczami. Shadowbane oferuje również szereg ciekawych, generowanych dynamicznie przez „Mistrzów Gry” zadań do wykonania. Swoją postać tworzymy wybierając spośród dziesięciu całkowicie odmiennych ras. Siedem z nich dostępnych jest od samego początku, a trzy nieco później dla bardziej zaawansowanych graczy.

Na samym początku dostępne są cztery podstawowe klasy postaci (fighter, mage, healer, rouge). Po odpowiednim treningu postacie mogą awansować, zyskując dostęp do kolejnych 18 klas (assasin, barbarian, bard, channeler, confessor, crusader, druid, fury, huntress, prelate, priest, ranger, scout, templar, thief, warrior, warlock i wizard). Na ten sam wyższy stopień wtajemniczenia można awansować z różnych poziomów podstawowych (mimo, iż dwie postacie są tej samej klasy, to mogą posiadać całkowicie odmienne cechy i umiejętności). Postacie mogą się szkolić w 27 tzw. disciplines, które przy odpowiednim treningu i przestrzeganiu określonych zasad mogą skutkować dodatkowymi umiejętnościami.

Jednym z podstawowych aspektów gry są gildie, pozwalające graczom łączyć się w grupy i w ten sposób bronić swoich wspólnych interesów. Po zdobyciu odpowiedniej reputacji i sławy mogą przejmować one we władanie fragmenty lądu, na których z czasem powstaną budowle obronne a nawet całe miasta. Stwarza to całkiem nowe możliwości gry w której poszczególne klany będą próbowały zdobyć wrogie tereny. Ważna cechą Shadowbane jest dobrze zbalansowany system utraty doświadczenia w przypadku śmierci postaci lub otrzymania nagrody za pokonanie wroga. Nagroda lub kara w bardzo dużej mierze zależna będzie od różnicy doświadczenia pomiędzy przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shadowbane

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadowbane

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD
Shadowbane - recenzja gry
Shadowbane - recenzja gry

Recenzja 1 sierpnia 2003, 15:37

- Wycofujemy się! - krzyknął mag. Ruszył biegiem w kierunku pobliskich zabudowań. Siedmiu elfów pobiegło za nim. Nie byli wolniejsi. Potężna kula ognia świsnęła magowi tuż obok głowy i uderzyła w wydmę przed nim. Za plecami usłyszał zbliżającą się drugą. Przełknął ślinę. Uderzenie mocno przypaliło mu plecy, zadało paraliżujący ból i omal nie przewróciło. Nie wytrąciło go jednak z biegu. Wiedział, że jeśli się zatrzyma, to zginie na pewno. Tak miał przynajmniej jakieś szanse. Teoretycznie.