Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Shadowbane (PC)
OkładkaShadowbane (PC)

Shadowbane PC

Gra MMORPG stworzona przez zespół Wolfpack Studios. Tytuł przenosi nas do fantastycznej krainy pogrążonej w chaosie po zdradzieckim zgładzeniu króla Cambruina.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadowbane Premiera PC

premiera światowa

25marca2003

Gra przestała działać

1lipca2009

producent: Wolfpack Studios wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwszego lipca 2009 roku serwery gry zostały zamknięte, a firma Ubisoft oficjalnie zakończyła wsparcie tego tytułu.

Akcja gry toczy się w krainie fantasy pogrążonej w chaosie po zdradzieckim zgładzeniu króla Cambruin’a. Główny nacisk położony został nie na walkę ze złymi bestiami zamieszkującymi krainę lecz na pojedynki pomiędzy samymi graczami. Shadowbane oferuje również szereg ciekawych, generowanych dynamicznie przez „Mistrzów Gry” zadań do wykonania. Swoją postać tworzymy wybierając spośród dziesięciu całkowicie odmiennych ras. Siedem z nich dostępnych jest od samego początku, a trzy nieco później dla bardziej zaawansowanych graczy.

Na samym początku dostępne są cztery podstawowe klasy postaci (fighter, mage, healer, rouge). Po odpowiednim treningu postacie mogą awansować, zyskując dostęp do kolejnych 18 klas (assasin, barbarian, bard, channeler, confessor, crusader, druid, fury, huntress, prelate, priest, ranger, scout, templar, thief, warrior, warlock i wizard). Na ten sam wyższy stopień wtajemniczenia można awansować z różnych poziomów podstawowych (mimo, iż dwie postacie są tej samej klasy, to mogą posiadać całkowicie odmienne cechy i umiejętności). Postacie mogą się szkolić w 27 tzw. disciplines, które przy odpowiednim treningu i przestrzeganiu określonych zasad mogą skutkować dodatkowymi umiejętnościami.

Jednym z podstawowych aspektów gry są gildie, pozwalające graczom łączyć się w grupy i w ten sposób bronić swoich wspólnych interesów. Po zdobyciu odpowiedniej reputacji i sławy mogą przejmować one we władanie fragmenty lądu, na których z czasem powstaną budowle obronne a nawet całe miasta. Stwarza to całkiem nowe możliwości gry w której poszczególne klany będą próbowały zdobyć wrogie tereny. Ważna cechą Shadowbane jest dobrze zbalansowany system utraty doświadczenia w przypadku śmierci postaci lub otrzymania nagrody za pokonanie wroga. Nagroda lub kara w bardzo dużej mierze zależna będzie od różnicy doświadczenia pomiędzy przeciwnikami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shadowbane

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shadowbane Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD