Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2008, 12:43

autor: Elrond

KingsIsle Entertainment - nowy (stary) gracz na rynku MMO

KingsIsle Entertainment - to nazwa firmy, która może nieco zamieszać na runku gier z gatunku MMO. Deweloper ten już od 2005 roku pracuje na nieujawnionymi tytułami, ale dopiero teraz jego kierownictwo postanowiło pokazać się światu.

KingsIsle Entertainment - to nazwa firmy, która może nieco zamieszać na runku gier z gatunku MMO. Deweloper ten już od 2005 roku pracuje na nieujawnionymi tytułami, ale dopiero teraz jego kierownictwo postanowiło pokazać się światu. Może to i dobra strategia, najpierw przygotować solidne podstawy swoich produkcji, a dopiero później zabrać się za mącenie graczom w głowach? Czas pokaże.

Dość jednak powiedzieć, iż KingsIsle Entertainment całkiem poważnie podchodzi do swojej misji - siłą firmy jest nie tylko ponad setka pracowników, ale przede wszystkim jej "rozgrywający", jeśli można tak powiedzieć. Wśród kierownictwa znajdują się bowiem m.in. Todd Coleman, odpowiedzialny za grę MMO, Shadowbane, czy Tom Hall, współzałożyciel id Software i ION Storm. Obaj wymienieni panowie staną na czele zespołów pracujących nad nowymi pozycjami z gatunku MMO, tak więc można się spodziewać, iż KingIsle spłodzi co najmniej dwie tego typu gry.

Jak na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących przygotowywanych przez KingsIsle Entertainment tytułów, gdyby jednak ktoś chciał śledzić na bieżąco sytuację u samego źródła, zapraszam do odwiedzin oficjalnej strony firmy.