Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2020, 09:18

autor: Adrian Werner

Wolcen już działa, gra wielkim sukcesem na Steamie

Wydane w zeszłym tygodniu RPG akcji Wolcen: Lords of Mayhem okazało się wielkim sukcesem kasowym. Szacunkowa sprzedaż wynosi prawie 900 tys. egzemplarzy, a gra ustanowiła imponujący rekord aktywności na Steamie.

Wolcen już działa, gra wielkim sukcesem na Steamie - ilustracja #1
Wolcen: Lords of Mayhem rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.
Sukces gry Wolcen w liczbach:
  1. Rekord aktywności: 127,5 tys. graczy
  2. Szacunkowa sprzedaż: 870 tys.
  3. Zbiórka na Kickstarterze: 406 tys. dolarów

W miniony czwartek zadebiutowała pełna wersja gry Wolcen: Lords of Mayhem. Teraz wiemy już, że produkcja okazała się dużym sukcesem. Według danych serwisu Steam Charts wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w tego RPG-a akcji bawiło się 127,5 tys. graczy jednocześnie.

Wczesna wersja produkcji została udostępniona w marcu 2016 roku, ale do tej pory gra mogła jedynie pomarzyć o podobnych wynikach. Przed premierą pełnego wydania rekord wynosił 1,9 tys. graczy i został ustanowiony w marcu ubiegłego roku.

Dla porównania, rekordem pecetowej wersji Path of Exile na Steamie jest 123,4 tys. bawiących się jednocześnie, a jest to produkcja korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. W chwili pisania tej wiadomości Wolcen: Lords of Mayhem znajduje się w dziesiątce najpopularniejszych gier w serwisie studia Valve.

Twórcy nie zdradzili na razie wyników sprzedaży Wolcen: Lords of Mayhem. Dysponujemy jedynie szacunkowymi danymi z płatnej wersji serwisu Steam Spy, według których grę nabyło 870 tysięcy graczy. W zeszłym tygodniu była to najlepiej sprzedająca się gra na Steamie.

Sukces Wolcena jest tym bardziej imponujący, że premiera nie obyła się bez poważnych problemów. Popularność produkcji zaskoczyła twórców, którzy nie byli przygotowani na tak dużą liczbę graczy. Szybko zaczęły się trudności z połączeniami, a wypuszczony mały patch tylko pogorszył sprawę i doprowadził do pojawienia się wielu błędów. W rezultacie deweloperzy zmuszeni byli na 30 godzin wyłączyć serwery, odcinając tym samym użytkowników od trybu sieciowego. Teraz po ich reaktywacji postacie zostały cofnięte do stanu sprzed trefnej aktualizacji.

Przypomnijmy, że Wolcen: Lords of Mayhem dostępne jest wyłącznie na PC. Gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Opracowanie produkcji było możliwe dzięki hojności graczy, którzy w 2015 roku w trakcie zbiórki na Kickstarterze wsparli autorów kwotą 406 tys. dolarów. Wtedy projekt funkcjonował pod tytułem Umbra.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wolcen Lords of Mayhem - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej