Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2020, 12:01

autor: Froozyy

Wolcen: Lords of Mayhem - serwery gry wyłączone od ponad 30 godzin

Od ponad 30 godzin nie działają serwery gry Wolcen: Lords of Mayhem. Jest to spowodowane dużym zainteresowaniem produkcją, którego nie przewidzieli twórcy. Obecnie ci, którzy stworzyli swoje postacie w trybie sieciowym, nie mają do nich dostępu. Co więcej, w produkcji nadal znajdują się inne uciążliwe błędy.

Premiera Wolcen: Lords of Mayhem niestety nie odbyła się bezproblemowo. - Wolcen: Lords of Mayhem - serwery gry wyłączone od ponad 30 godzin - wiadomość - 2020-02-16
Premiera Wolcen: Lords of Mayhem niestety nie odbyła się bezproblemowo.
PROBLEMY WOLCEN: LORDS OF MAYHEM W SKRÓCIE:
  • serwery są wyłączone od ponad 30 godzin, co uniemożliwia rozgrywkę graczom, których postacie zostały stworzone w trybie online;
  • w grze nadal znajdują się rożne błędy i niedociągnięcia;
  • zdarza się, że zresetowanie gry i wczytanie zapisu sprawia, iż gracze tracą część postępu.

13 lutego swoją premierę miał Wolcen: Lords of Mayhem, czyli debiutancka produkcja hack’n’slash od francuskiego studia Wolcen. Tytuł znajdował się we Wczesnym Dostępie na Steamie od 2016 roku. W ramach oficjalnego debiutu do gry dodano kolejne dwa rozdziały kampanii, a także wprowadzono wiele zmian w balansie rozgrywki oraz kodzie sieciowym.

Niestety fani tego gatunku gier, którzy wyczekiwali Wolcena, mogą czuć się zawiedzeni, bowiem od ponad 30 godzin nie działają serwery, co uniemożliwia rozgrywkę online. Jest to najprawdopodobniej spowodowane zbyt dużym zainteresowaniem produkcją, którego nie przewidzieli twórcy. Należy zaznaczyć, że największy problem polega na tym, iż postaci z trybu dla jednego gracza nie można używać w grach sieciowych (i na odwrót). To oznacza, że ci, którzy swojego bohatera posiadają w trybie multiplayer, nie mają teraz do niego dostępu. Stworzenie nowego w grze single player nie jest opłacalne, bowiem po naprawieniu problemu z serwerami i tak nie będzie go można użyć w rozgrywce sieciowej. Twórcy poinformowali, że serwery zostaną ponownie włączone nie wcześniej niż dziś o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Warto zaznaczyć, że to nie jedyne problemy, jakie napotykają gracze w Wolcen. W grze nadal znajduje się kilka bugów utrudniających zabawę, a zdarza się nawet, że po wczytaniu zapisu resetują się akty i gracze tracą część postępu. Taka sytuacja przytrafiła się jednemu ze streamerów, który sprawdzał produkcję i rozmawiał na żywo z jej twórcami. Po błędzie, który uniemożliwił mu kontynuowanie przygody, został zmuszony do zrestartowania gry, co poskutkowało rozpoczęciem całego aktu od początku (przedstawioną sytuację możecie obejrzeć tutaj).

Nie można mieć jednak pewności, że serwery zostaną faktycznie dzisiaj uruchomione i gracze nie napotkają już żadnych problemów. Na razie należy wyczekiwać oficjalnych informacji od twórców gry. Niestety premiera Wolcen nie należy do udanych. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy doprowadzą tytuł do odpowiedniego stanu jak najszybciej.