Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2020, 15:37

autor: Froozyy

Ogromny wzrost liczby graczy CoD: Warzone

Cztery dni po premierze Call of Duty: Warzone twórcy pochwalili się, że w tytule bawi się już 15 milionów graczy. Gra okazała się sporym sukcesem, a biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, wynik ten może jeszcze znacznie pójść w górę.

Ogromny wzrost liczby graczy CoD: Warzone - ilustracja #1
Call of Duty: Warzone cały czas cieszy się sporą popularnością.

Call of Duty: Warzone, czyli darmowa produkcja battle royale oparta na grze CoD: Modern Warfare, zadebiutowało zaledwie cztery dni temu, a twórcy już teraz mogą pochwalić się przekroczeniem granicy 15 milionów graczy. Jeszcze 11 marca liczba ta wynosiła „tylko” 6 milionów, co uzmysławia, jak dużym sukcesem stała się ta produkcja.

Można spodziewać się, że ze względu na obecną sytuację na świecie spowodowaną pandemią koronawirusa liczba graczy jeszcze znacznie wzrośnie. Wiele państw zamyka m.in. szkoły oraz niektóre miejsca pracy, a także zachęca ludzi do spędzania wolnego czasu w zaciszu własnego domu. W takim momencie sporo osób z chęcią sięgnie po świeży (i do tego darmowy) tytuł, który ma do zaoferowania naprawdę całkiem sporo.

Call of Duty: Warzone dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra pozwala na zmagania pomiędzy posiadaczami różnych platform (cross-play). Oferuje także dwa warianty rozgrywki – typowy battle royale oraz Grabież. Tytuł zaliczył bardzo mocny start na popularnych platformach streamingowych, takich jak Twitch oraz YouTube, a twórcy starają się, aby pojawiające się exploity zostały szybko usunięte i nie psuły wrażeń płynących z rozgrywki.