Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 18:24

CoD: Warzone - pierwszy exploit i zapowiedź poprawek

Gracze Call of Duty: Warzone odkryli exploit, który praktycznie gwarantował wygranie meczu. Mechanika ta została już jednak naprawiona przez twórców. Przy okazji dowiedzieliśmy się również o drobnych zmianach, które zostaną wprowadzone wraz z następną dużą aktualizacją.

CoD: Warzone - pierwszy exploit i zapowiedź poprawek - ilustracja #1
Gracie w Call of Duty: Warzone?

Od premiery Call of Duty: Warzone, czyli darmowej produkcji battle royale opartej na grze CoD: Modern Warfare, minęło zaledwie kilka dni, a gracze zdążyli już odkryć, w jaki sposób wykorzystać mechanikę wskrzeszania, tak aby wygrywać praktycznie każdy mecz. W skrócie polegało to na tym, by dwójka sojuszników, będąca poza okręgiem, udzielała sobie nawzajem pomocy medycznej. W ten sposób, gdy jeden z nich umierał (musiał posiadać jednak mniej życia niż kolega), drugi wskrzeszał go, aby ten mógł za chwilę pomóc mu w taki sam sposób. Całość można było powtarzać w nieskończoność, chowając się w jakimkolwiek miejscu poza okręgiem. Omawianą sytuację możecie zobaczyć na wideo poniżej.

Exploit został jednak bardzo szybko naprawiony przez twórców gry. Co więcej, wczoraj dowiedzieliśmy się także, iż od następnej dużej aktualizacji zabójstwa będą przyznawane temu graczowi, który powalił przeciwnika. Natomiast jeśli chcecie śledzić dokładne statystyki (swoje oraz innych graczy) w Warzone, to ruszyła już odpowiednia podstrona serwisu Tracker Network, dzięki której zrobicie to bez większego problemu.

Call of Duty: Warzone dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra pozwala na zmagania pomiędzy posiadaczami różnych platform (cross-play). Produkcja oferuje dwa warianty rozgrywki, które odbywają się na tej samej mapie - Werdańsk. Pierwszy z nich to typowy battle royale, w którym w trzyosobowej drużynie walczymy o zwycięstwo z pozostałymi oddziałami. W trybie Grabież eliminujemy przeciwników i realizujemy różne kontrakty. Zwycięzcą zostaje gracz, któremu jako pierwszemu uda się uzbierać okrągły milion dolarów. Zebrane pieniądze służą także do zakupu wyposażenia, ulepszeń i dodatków.