Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 19:34

Twierdza: Władcy na 30-minutowym gameplayu

Studio FireFly opublikowało 30-minutowy film zawierający zapis rozgrywki z prezentowanego na PAX East 2020 dema gry Twierdza: Władcy. Materiał prezentuje misję z kampanii fabularnej Chin, w której pojawia pierwszy cesarz – Qin Shi Huang.

Twierdza: Władcy na 30-minutowym gameplayu - ilustracja #1
Jak prezentuje się Twierdza na Dalekim Wschodzie?

Na oficjalnym kanale studia FireFly w serwisie YouTube pojawił się 30-minutowy film prezentujący demo gry Twierdza: Władcy pokazywane na PAX East 2020. Materiał przedstawia jedną z misji fabularnych kampanii chińskiej i skupia się na podstawowych mechanikach rozgrywki, takich jak rozbudowa zamku oraz walka. Dodatkowo zobaczyć można na nim nowe rodzaje broni.

Zaprezentowane zadanie ma miejsce w 238 roku p.n.e na terenie Chin i ukazuje konflikt między cesarzem Qin Shi Huang a zbuntowanym wojownikiem Lao Ai. Głównym celem misji jest zniszczenie zamku należącego do rebelianta. Na filmie widać, jak powstaje nowa osada oraz o jakie aspekty jej działania trzeba zadbać. Tak jak w poprzednich odsłonach cyklu, należy zapewnić pożywienie dla mieszkańców. Pojawiły się także nowe łańcuchy przetwarzania surowców bazujące na herbacie i jedwabiu.

W Twierdzy: Władcy zaimplementowano także wiele nowych jednostek, wśród których znaleźć można między innymi mongolskich łuczników konnych. Dodatkowo w późniejszych etapach kampanii w grze pojawić ma się broń palna, jak np. wyrzutnia rakiet Hwacha.

Twierdza: Władcy zadebiutuje na komputerach osobistych w tym roku. Kampania fabularna ma nas przeprowadzić przez tereny Wietnamu, Chin, Mongolii oraz Japonii.