Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 14:18

autor: Froozyy

Call of Duty: Warzone z mocnym startem na Twitch i YouTube

Call of Duty: Warzone, czyli darmowy tryb battle royale na bazie gry CoD: Modern Warfare, zadebiutowało dopiero wczoraj, a tytuł już teraz może pochwalić się niezłymi wynikami oglądalności na platformach streamingowych. Łącznie w najgorętszym momencie na Twitchu oraz YouTubie produkcję oglądało ponad 650 tys. widzów.

Call of Duty: Warzone z mocnym startem na Twitch i YouTube - ilustracja #1
Call of Duty: Warzone zaliczyło udany debiut na platformach streamingowych.

Wczoraj od godziny 20:00 czasu polskiego można grać w Call of Duty: Warzone, czyli darmowy tryb battle royale na bazie gry CoD: Modern Warfare, który został udostępniony w formie odrębnej pozycji. Jak się okazuje, tytuł zaliczył świetny debiut na platformach streamingowych, takich jak Twitch oraz YouTube. W godzinach szczytu na obu platformach zmagania swoich ulubionych streamerów w Warzone oglądało łącznie ponad 650 tys. widzów jednocześnie.

Oczywiście to kanały na Twitchu cieszyły się największym zainteresowaniem. Na ten moment rekord oglądalności w jednym momencie na wspomnianej platformie wynosi ok. 520 tys. użytkowników. YouTube może pochwalić się wynikiem rzędu „zaledwie” ok. 150 tys. widzów. Należy jednak zaznaczyć, że informacja o oglądalności na Mixerze, zawarta w powyższym tweecie, jest tylko żartem autora. Oprócz Ninjy (blisko 10 tys. widzów) CoD: Warzone streamował tam także np. Shroud (ok. 5 tys. widzów).

Call of Duty: Warzone dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra pozwala na zmagania pomiędzy posiadaczami różnych platform (cross-play). Produkcja oferuje dwa warianty rozgrywki, które odbywają się na tej samej mapie - Werdańsk. Pierwszy z nich to typowy battle royale, w którym w trzyosobowej drużynie walczymy o zwycięstwo z pozostałymi oddziałami. W trybie Grabież eliminujemy przeciwników i realizujemy różne kontrakty. Zwycięzcą zostaje gracz, któremu jako pierwszemu uda się uzbierać okrągły milion dolarów. Zebrane pieniądze służą także do zakupu wyposażenia, ulepszeń i dodatków.