Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2020, 20:03

autor: Vergil

Call of Duty: Warzone – darmowe battle royale już dostępne

Od 20:00 polskiego czasu wszyscy chętni mogą zagrać w Call of Duty: Warzone, czyli tryb battle royale na bazie gry Call of Duty: Modern Warfare, który udostępniono w formie odrębnej, darmowej pozycji. Tytuł jest dostępny na komputerach osobistych (Battle.net), PlayStation 4 oraz Xboksie One.

W SKRÓCIE:
  1. Call of Duty: Warzone, czyli tryb battle royale na bazie gry Call of Duty: Modern Warfare, zadebiutowało na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One;
  2. pozycja jest dystrybuowana w modelu free-to-play, ale do zabawy na konsoli Microsoftu wymaga abonamentu Xbox Live Gold;
  3. tytuł pozwala na cross-playową rozgrywkę między posiadaczami różnych platform.

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, wszyscy chętni mogą już zagrać w Call of Duty: Warzone. Mowa o trybie battle royale na bazie gry Call of Duty: Modern Warfare, który udostępniono w formie samodzielnej produkcji dystrybuowanej w modelu free-to-play. Pozycja trafiła na komputery osobiste (Battle.net), PlayStation 4 oraz Xboksa One. Warto zaznaczyć, że o ile do zabawy na konsoli Microsoftu jest wymagany abonament Xbox Live Gold, ci, którzy grają na PlayStation 4, nie muszą mieć opłaconego PlayStation Plus. Ten ostatni gwarantuje im jednak bonus w postaci paczki dodatkowej zawartości, zwanej Combat Pack, która czeka w PlayStation Store. Ponadto gra pozwala na zmagania pomiędzy posiadaczami różnych platform (cross-play).

Posiadacze najnowszego dzieła studia Infinity Ward mogli rozpocząć zabawę o 16:00, a więc cztery godziny przed pozostałymi. Wcześniej musieli jeszcze pobrać od 15 do 22 GB dodatkowych plików (w zależności od platformy), podczas gdy resztę graczy (którym omawiany tytuł udostępniono o 20:00) czeka ściągnięcie od 80 do 100 GB danych.

Na mapie gry nie brakuje ładnych miejsc... - Call of Duty: Warzone –  darmowe battle royale już dostępne - wiadomość - 2020-03-10
Na mapie gry nie brakuje ładnych miejsc...

Zabawa w Call of Duty: Warzone toczy się na rozległej mapie Werdańsk, na której znajdziemy ponad trzysta interesujących miejsc. Oprócz miasta i terenów wiejskich pojawiają się tu między innymi takie lokacje, jak olbrzymia tama czy wielki skład drewna. Oczywiście podczas rozgrywki nie ma zbytnio czasu na podziwianie krajobrazów.

Do Werdańska trafiamy bowiem jako jeden ze stu pięćdziesięciu graczy, którzy dzielą się na trzyosobowe drużyny i walczą o zwycięstwo w jednym z dwóch wariantów rozgrywki. Pierwszym trybem gry jest battle royale, gdzie pole bitwy stopniowo się zmniejsza, a wygrywa zespół, który jako ostatni utrzyma się przy życiu. Warto zaznaczyć, że nasza pierwsza eliminacja w danej rozgrywce kończy się tu wizytą w Gułagu, w którym musimy stoczyć z jednym z graczy pojedynek o życie. Ten, kto wygra, powróci na pole bitwy, natomiast przegrany musi czekać na „wskrzeszenie” przez swoich towarzyszy.

Drugi moduł to Grabież, gdzie zabawa polega na eliminacji przeciwników i realizacji kontraktów. Zwycięstwo przypada tu oddziałowi, który jako pierwszy zarobi okrągły milion dolarów. Niezależnie od wybranego modułu, w trakcie zabawy zarabiamy pieniądze, które w specjalnych stacjach możemy przeznaczyć na zakup przydatnego wyposażenia, ulepszeń i dodatków.

...ale w trakcie zabawy nie ma zbytnio czasu na podziwianie widoków. - Call of Duty: Warzone –  darmowe battle royale już dostępne - wiadomość - 2020-03-10
...ale w trakcie zabawy nie ma zbytnio czasu na podziwianie widoków.

Jako że mapa, na której toczą się zmagania, jest obszerna, do naszej dyspozycji oddano pięć pojazdów oraz innych maszyn. Mowa o ATV zdolnym pomieścić dwie osoby, samochodzie terenowym i SUV-ie, do których może wsiąść maksymalnie czterech graczy, ciężarówce mieszczącej nie tylko cały oddział, ale też jego wyposażenie, czy wreszcie o śmigłowcu wyposażonym w cztery siedzenia. Warto pamiętać o tym, że nie są one niezniszczalne, a kiedy ich pasek wytrzymałości spadnie do zera, eksplodują, zabijając wszystkich, którzy nie zdążą z ewakuacją.

  1. Call of Duty: Warzone – oficjalna strona internetowa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone