Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 20:05

autor: Entelarmer

Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem

Firma Activision ujawniła Call of Duty: Warzone, potwierdzając wcześniejsze przecieki. Tryb battle royale Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje jutro i będzie dostępny za darmo jako samodzielna produkcja.

Darmowe battle royale zadebiutuje już jutro. - Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem - wiadomość - 2020-03-10
Darmowe battle royale zadebiutuje już jutro.

Rano informowaliśmy Was o filmiku omawiającym Call of Duty: Warzone, czyli rzekomy tryb battle royale do gry Call of Duty: Modern Warfare. Był to kolejny z serii przecieków, z których wynikało, że otrzymamy samodzielną i darmową produkcję. Informacje te potwierdzono na Twitterze serii Call of Duty. Warzone zadebiutuje już jutro o godzinie 20:00 czasu polskiego na komputerach osobistych (Battle.net) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ma wymagać pobrania od 80 do 100 GB danych w zależności od platformy. Dotyczy to jednak osób, które nie mają zainstalowanej podstawowej wersji Call of Duty: Modern Warfare. Posiadacze tej gry rozpoczną zabawę 4 godziny wcześniej i będą musieli pobrać tylko 15-22 GB danych. Ogłoszeniu towarzyszy zwiastun – możecie go obejrzeć poniżej.

Filmik nie zdradza wiele, ale wydaje się potwierdzać wcześniejszy przeciek. Poza tym firma Activision ujawniła dodatkowe informacje na swoim blogu. Call of Duty: Warzone pozwoli na zabawę maksymalnie 150 graczom naraz w ramach dwóch trybów: battle royale oraz Grabieży (Plunder). Pierwszy z ich nie odbiega zbytnio od schematu znanego z innych reprezentatów gatunku, przy czym walczyć będziemy nie w pojedynkę, lecz trzyoosobowych drużynach (aczkolwiek pogłoski sugerowały możliwość zabawy w pojedynkę lub w parach). W drugim wariancie rozgrywki skupimy się na zbieraniu pieniędzy, czy to przez eliminowanie innych graczy, czy też wypełnianie celów kontraktów. Za zdobytą gotówkę możemy wykupić nowy sprzęt w specjalnych stacjach, który pomoże nam w starciach z innymi graczami.

Warzone to nie tylko tryb battle royale. - Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem - wiadomość - 2020-03-10
Warzone to nie tylko tryb battle royale.

Na razie mowa jest tylko o jednej mapie (Werdańsku), co raczej nie dziwi w przypadku produkcji battle royale. Niemniej lokacja ma być obszerna i pełna zawartości (wpis na oficjalnym blogu Activision mówi o ponad 300 interesujących miejscach). Nie zabraknie też rozmaitych pojazdów, w tym ciężarówek, samochodów opancerzonych, a nawet helikopterów. Więcej dowiemy się przy okazji premiery gry. Niemniej wypada dodać (via oficjalny blog PlayStation), że subskrybenci usługi PlayStation Plus otrzymają ekskluzywny pakiet bojowy do Call of Duty: Warzone, którego zawartość poznamy jutro. Tytuł będzie wspierał funkcję crossplay, pozwalając na wspólną zabawę użytkownikom wszystkich platform.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach