Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 20:05

autor: Entelarmer

Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem

Firma Activision ujawniła Call of Duty: Warzone, potwierdzając wcześniejsze przecieki. Tryb battle royale Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje jutro i będzie dostępny za darmo jako samodzielna produkcja.

Darmowe battle royale zadebiutuje już jutro. - Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem - wiadomość - 2020-03-10
Darmowe battle royale zadebiutuje już jutro.

Rano informowaliśmy Was o filmiku omawiającym Call of Duty: Warzone, czyli rzekomy tryb battle royale do gry Call of Duty: Modern Warfare. Był to kolejny z serii przecieków, z których wynikało, że otrzymamy samodzielną i darmową produkcję. Informacje te potwierdzono na Twitterze serii Call of Duty. Warzone zadebiutuje już jutro o godzinie 20:00 czasu polskiego na komputerach osobistych (Battle.net) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ma wymagać pobrania od 80 do 100 GB danych w zależności od platformy. Dotyczy to jednak osób, które nie mają zainstalowanej podstawowej wersji Call of Duty: Modern Warfare. Posiadacze tej gry rozpoczną zabawę 4 godziny wcześniej i będą musieli pobrać tylko 15-22 GB danych. Ogłoszeniu towarzyszy zwiastun – możecie go obejrzeć poniżej.

Filmik nie zdradza wiele, ale wydaje się potwierdzać wcześniejszy przeciek. Poza tym firma Activision ujawniła dodatkowe informacje na swoim blogu. Call of Duty: Warzone pozwoli na zabawę maksymalnie 150 graczom naraz w ramach dwóch trybów: battle royale oraz Grabieży (Plunder). Pierwszy z ich nie odbiega zbytnio od schematu znanego z innych reprezentatów gatunku, przy czym walczyć będziemy nie w pojedynkę, lecz trzyoosobowych drużynach (aczkolwiek pogłoski sugerowały możliwość zabawy w pojedynkę lub w parach). W drugim wariancie rozgrywki skupimy się na zbieraniu pieniędzy, czy to przez eliminowanie innych graczy, czy też wypełnianie celów kontraktów. Za zdobytą gotówkę możemy wykupić nowy sprzęt w specjalnych stacjach, który pomoże nam w starciach z innymi graczami.

Warzone to nie tylko tryb battle royale. - Darmowe Call of Duty: Warzone z datą premiery i oficjalnym zwiastunem - wiadomość - 2020-03-10
Warzone to nie tylko tryb battle royale.

Na razie mowa jest tylko o jednej mapie (Werdańsku), co raczej nie dziwi w przypadku produkcji battle royale. Niemniej lokacja ma być obszerna i pełna zawartości (wpis na oficjalnym blogu Activision mówi o ponad 300 interesujących miejscach). Nie zabraknie też rozmaitych pojazdów, w tym ciężarówek, samochodów opancerzonych, a nawet helikopterów. Więcej dowiemy się przy okazji premiery gry. Niemniej wypada dodać (via oficjalny blog PlayStation), że subskrybenci usługi PlayStation Plus otrzymają ekskluzywny pakiet bojowy do Call of Duty: Warzone, którego zawartość poznamy jutro. Tytuł będzie wspierał funkcję crossplay, pozwalając na wspólną zabawę użytkownikom wszystkich platform.