Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2020, 10:45

autor: Froozyy

Przeciek: darmowe battle royale w CoD: Modern Warfare ukaże się w marcu

Kolejne przecieki o trybie battle royale w CoD: Modern Warfare wskazują na to, że ukaże się on na początku przyszłego miesiąca. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że ma to być osobna, darmowa produkcja, która w założeniu przyciągnie nowych graczy do marki Call of Duty.

Call of Duty Warzone ma być dostępne za darmo. - Przeciek: darmowe battle royale w CoD: Modern Warfare ukaże się w marcu - wiadomość - 2020-02-18
Call of Duty Warzone ma być dostępne za darmo.
PRZECIEKI O TRYBIE BATTLE ROYALE W SKRÓCIE:
  • tryb zostanie nazwany Warzone i ukaże się na początku marca jako osobna, darmowa produkcja;
  • będzie zawierać mikropłatności;
  • oficjalna kampania marketingowa ma ruszyć w przyszłym tygodniu;
  • Warzone będzie stale rozwijane, aby studio nie musiało martwić się o tworzenie tego typu trybu przy każdej kolejnej odsłonie CoD-a.

O tym, że tryb battle royale (nazywany Warzone) ma trafić do Call of Duty: Modern Warfare mówi się już od listopada zeszłego roku. Do tej pory nie pojawiły się jednak żadne oficjalne informacje na ten temat, aczkolwiek najnowsze przecieki wskazują, że premiera trybu jest już całkiem blisko. Według źródeł, do których dotarł serwis VGC, Call of Duty Warzone ukaże się na początku przyszłego miesiąca (prawdopodobnie 10 marca). Co więcej, zostanie wypuszczony jako osobna, darmowa produkcja (należy zaznaczyć, że będzie zawierać mikropłatności).

Oficjalna kampania marketingowa Call of Duty Warzone ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu, kiedy amerykańscy influencerzy odwiedzą studio twórców i na własną rękę będą mogli przetestować tryb. Activision ma nadzieję, że darmowa produkcja przyciągnie nowych graczy do marki Call of Duty. Co więcej, ma ona być stale rozwijana i aktualizowana, co sprawi, że studio nie będzie musiało martwić się o tworzenie tego typu trybu przy każdej kolejnej odsłonie CoD-a.

Na koniec przypomnijmy, co już wiemy o nadchodzącym trybie battle royale. Według pierwszych przecieków na mapie będzie bawić się dwustu graczy. Dostępny będzie klasyczny wariant, w którym każdy walczy przeciwko sobie, ale pojawi się także opcja rozgrywki w zespołach dwu- lub czteroosobowych. Ostatnie doniesienia sugerują, że jednym ze sposobów zdobywania sprzętu będą tzw. Supply Station, czyli stacje zaopatrzeniowe rozmieszczone w różnych miejscach na mapie. To w nich, za pomocą specjalnej waluty, którą będzie można zdobyć eksplorując lokację, gracze zakupią wsparcie (m.in. ataki z powietrza czy bombardowanie) oraz różne przydatne przedmioty. Kilka dni temu mieliśmy także okazję zobaczyć mapę, na której będą odbywać się starcia w Warzone.