Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2020, 11:05

autor: AlexB

Final Fantasy VII Remake może ważyć nawet 100 GB

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie tylnej części okładki pudełka gry Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4. Zgodnie z informacjami na niej zawartymi, tytuł będzie wymagał aż 100 GB wolnego miejsca na dysku.

W SKRÓCIE
  1. Zgodnie ze zdjęciem tylnej części okładki koreańskiej wersji Final Fantasy VII Remake, pierwszy epizod tytułu będzie zajmował na dysku PlayStation 4 około 100 GB.
  2. Prawdziwość tego przecieku mogą potwierdzać fakty, że w fizycznym wydaniu tytułu znajdą się dwie płyty blu-ray, a producent projektu zdradził, że każda część odświeżonej wersji hitu z 1997 roku będzie ważyła tyle, ile pełnoprawna odsłona cyklu.
  3. Produkcja zadebiutuje na PS4 10 kwietnia. Umowa na ekskluzywność potrwa rok.

Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego epizodu gry Final Fantasy VII Remake. Już od 10 kwietnia posiadacze PlayStation 4 będą mogli ponownie udać się do miasta Midgar w niezwykłym świecie Gaia i zapoznać się z historią Clouda Strife'a oraz jego towarzyszy. Zaprezentowane dotąd materiały z tytułu robiły wrażenie swoim rozmachem. Niestety, wygląda na to, że w parze z nim będzie szedł spory rozmiar. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie tylnej części koreańskiej wersji okładki pudełka produkcji, zgodnie z którym będzie ona wymagała 100 GB wolnego miejsca na dysku konsoli. To zdecydowanie niemało, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mówimy tylko o jednej części remake'u.

Tego, że pierwszy epizod Final Fantasy VII Remake będzie ważył dość sporo, mogliśmy się domyślić już w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że fizyczna wersja tytułu zostanie wydana na dwóch płytach blu-ray (via IGN). W sieci można znaleźć spekulacje, że rozmiar gry znacznie zwiększają nieskompresowane pliki wideo. Nie jest to jednak oficjalna informacja. Prawdę poznamy zapewne, dopiero gdy tytuł zadebiutuje na rynku.

Wygląda na to, że przygody Clouda i jego przyjaciół będą wymagały sporo miejsca na dysku konsoli PlayStation 4. - Final Fantasy VII Remake może ważyć nawet 100 GB - wiadomość - 2020-02-18
Wygląda na to, że przygody Clouda i jego przyjaciół będą wymagały sporo miejsca na dysku konsoli PlayStation 4.

W tym momencie można zadać sobie pytanie – skoro tylko pierwszy epizod Final Fantasy VII Remake obejmujący wcale nie największą część oryginału z 1997 roku zajmie aż tyle miejsca na dysku, to jakich rozmiarów będą kolejne? Tego jak na razie nie wiemy. Możemy jednak podejrzewać, że również będzie to około 100 GB. Tak zasugerował Yoshinori Kitase, producent projektu w firmie Square Enix, który kilka miesięcy temu stwierdził (via IGN), że każda odsłona Final Fantasy VII będzie ważyła mniej więcej tyle, ile pełnoprawna odsłona cyklu (zresztą rozmiar tytułu był głównym powodem, dla którego w ogóle zdecydowano się go podzielić). W tym momencie warto zauważyć, że Final Fantasy XV wraz ze wszystkimi dodatkami także zajmuje mniej więcej 100 GB na dysku PlayStation 4.

Choć 100 GB brzmi efektownie, nie jest to rekord jeśli chodzi o konsolę firmy Sony. Przypominamy, że premierowa wersja Red Dead Redemption II ważyła na niej około 105 GB. Natomiast Destiny 2 może zajmować nawet 165 GB (via Wccftech).

Duży rozmiar Final Fantasy VII Remake może zniechęcić niektórych graczy. Tak samo jak brak wersji na PC i Xboksa One oraz w przypadku naszego kraju, brak polskiej lokalizacji. Na szczęście dla wielu, to pierwsze najprawdopodobniej zmieni się w przyszłym roku. Zgodnie z niedawnymi informacjami, umowa na ekskluzywność tytułu dla PlayStation 4 wygaśnie równo dwanaście miesięcy po premierze na tej platformie.

  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach