Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2020, 11:19

Wolcen – zobacz testy wydajności

W sieci pojawiły się testy wydajności RPG-a akcji Wolcen: Lords of Mayhem. Benchmark pokazuje, że produkcja dobrze radzi sobie nawet na tańszych kartach graficznych dysponujących skromną ilością pamięci.

Wolcen – zobacz testy wydajności - ilustracja #1
Premiera Wolcen nieoczekiwanie stała się jednym z największych wydarzeń lutego
W testach wykorzystano:
  1. PC z procesorem Intel Core i9-9900K 5.0 GHz,
  2. 16 GB RAM DDR4,
  3. grę zaktualizowaną do wersji 1.0.3.

RPG akcji Wolcen: Lords of Mayhem dosyć niespodziewanie okazało się jedną z najważniejszych premier tego miesiąca. Gra osiągnęła bardzo dobre wyniki sprzedaży i ustanowiła imponujące rekordy aktywności na Steamie. Wiele osób rozważa więc zakup tej produkcji i zainteresować je powinny testy wydajności opublikowane przez serwis TechPowerUp.

Wolcen: Lords of Mayhem testowano na komputerze z procesorem Intel Core i9-9900K 5.0 GHz i 16 GB pamięci RAM DDR4. Wykorzystano do tego pełną wersję gry z pierwszym po-premierowym patchem, który zaktualizował ją do 1.0.3.

Wolcen – zobacz testy wydajności - ilustracja #2
Źródło: TechPowerUp.

Jak widać, nawet najsłabsze karty wykorzystywane w testach, czyli Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB i AMD Radeon RX 570 GB uzyskiwały ponad 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1920x1080 na najwyższym poziomie detali. Na takich ustawieniach gra maksymalnie wykorzystywała 4 GB pamięci karty graficznej, co jest dobrą nowiną dla osób, które posiadają tańsze modele.

Przypomnijmy, że Wolcen: Lords of Mayhem ukazało się 13 lutego, wyłącznie na PC. Twórcy chcą w przyszłości udostępnić grę również na konsolach, ale na razie koncentrują się na rozwijaniu wersji pecetowej.

Produkcja okazała się dużym sukcesem. Według danych serwisu Steam Charts w niedzielę, w najgorętszy momencie dnia, w tytuł bawiło się 127,5 tys. graczy jednocześnie. W zeszłym tygodniu była to najlepiej sprzedająca się gra w serwisie firmy Valve. Autorzy nie podali konkretnych wyników, ale według szacunków płatnej wersji Steam Spy produkcja znalazła już 920 tys. nabywców.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wolcen Lords of Mayhem - poradnik do gry