Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 09:43

Call of Duty: Modern Warfare dostanie tryb Battle Royale

Fani dokopali się w plikach Call of Duty: Modern Warfare do informacji o nadchodzącym trybie battle royale. Pozwoli on na zabawę dwustu osobom jednocześnie i zaoferuje ciekawą mechanikę respawnowania, w ramach której gracze będą trafiali do gułagu.

Tryb battle royale ma zadebiutować na początku przyszłego roku. - Call of Duty: Modern Warfare dostanie tryb Battle Royale - wiadomość - 2019-11-18
Tryb battle royale ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Od premiery Call of Duty: Modern Warfare minęło już kilka tygodni, więc wielu fanów zastanawia się, jak będzie wyglądał rozwój tego projektu. W poszukiwaniu odpowiedzi zaczęli grzebać w plikach. Pisaliśmy już o odnalezieniu wskazówek odnośnie kilku nowych map, a najnowsze doniesienia sugerują, że studio Infinity Ward ma w planach tryb battle royale.

Fan o ksywce Senescallo odnalazł w plikach gry całkiem dokładny opis nadchodzącego trybu battle royale. Według tych informacji na mapie bawić się będzie dwustu graczy. Dostępny ma być tradycyjny wariant każdy przeciwko każdemu, ale możliwa będzie również zabawa w dwu- lub czteroosobowych drużynach. W pracach zespołowi Infinity Ward ma pomagać studio Raven, a premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku.

Mapa battle royale będzie bardzo duża, tak aby pomieścić 200 graczy. - Call of Duty: Modern Warfare dostanie tryb Battle Royale - wiadomość - 2019-11-18
Mapa battle royale będzie bardzo duża, tak aby pomieścić 200 graczy.

Ciekawie zapowiada się mechanika respawnowania. Aby powrót do zabawy był możliwy, konieczne będzie zebranie specjalnych tokenów z ciał zabitych wrogów. Wskrzeszenie towarzysza broni wymagać ma spalenia takiego tokena oraz przeniesienia ciała poległego do ambulansu. Tak ocaleni żołnierze obudzą się w gułagu, gdzie będą walczyli w pojedynkach jeden na jednego, w których zwycięzca powróci do bitwy na głównej mapie.

Czekający na swoją kolej użytkownicy mają pełnić rolę widowni. W pewnym momencie meczu gułag zostanie zamknięty, uniemożliwiając tym samym dalsze respawny. Możliwe mają być również wielkie ucieczki z tego więzienia, co sprawi, że wszyscy znajdujący się w nim gracze powrócą do zabawy na głównej mapie.

Zabijanie wrogów zapewni nam łupy. Będziemy je otrzymywali również za wykonywanie misji, takich jak np. wyeliminowanie konkretnego przeciwnika czy zajęcie punktu kontrolnego. Na mapie znajdą się banki, wewnątrz których przekonwertujemy łupy na punkty doświadczenia. Rozpoczęcie tego procesu aktywuje jednak alarm, ściągający na nas uwagę okolicznych rywali.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare ukazało się 25 października tego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja została ciepło przyjęta przez media branżowe. Według serwisu Metacritic wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 83%. Gra przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
  2. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  3. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  4. Oficjalna strona serii