Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 09:25

autor: Aquma

Age of Empires 4 bez mikropłatności

Dyrektor kreatywny Age of Empires 4 stwierdził, że gra nie będzie posiadała żadnego systemu mikropłatności. Możliwe natomiast, że doczekamy się dodatków - co ciekawe, nową zawartość mogą otrzymać także poprzednie odsłony cyklu.

Age of Empires 4 może otrzymać dodatki, ale nie będzie w nim mikropłatności. - Age of Empires 4 bez mikropłatności - wiadomość - 2019-11-18
Age of Empires 4 może otrzymać dodatki, ale nie będzie w nim mikropłatności.

Dyrektor kreatywny pokazanej niedawno, czwartej odsłony cyklu Age of Empires - Adam Isgreen z podległego Microsoftowi studia World’s Edge - poinformował, że w dziele współtworzonym przez jego firmę (gra powstaje równocześnie w Relic Entertainment i w World’s Edge) nie znajdziemy systemu mikropłatności. Nie będzie dziwnie nazwanych walut ani sklepu z przedmiotami. Jak donosi portal PCGamesN, zdaniem dewelopera rozwiązania tego typu nie pasują do gatunku RTS.

Idea mikrotransakcji nie pasuje do gry RTS. DLC, rozszerzenia - to są rzeczy, które będziemy rozpatrywali w przypadku Age of Empires 4 - stwierdził Adam Isgreen w wywiadzie udzielonym w czasie imprezy X019 w Londynie.

Na razie nie wiadomo, jakiego rodzaju nową zawartość otrzymamy - wiele będzie zależało od stanowiska społeczności.

Choć z pewnością mamy już pomysły na to, co chcemy zrobić po Age 4, jeśli chodzi o rozszerzenia i tego typu rzeczy, wiele z tych kwestii będzie napędzanych przez społeczność i graczy. Chcemy wiedzieć, jakie są ich oczekiwania względem tej gry - przekonywał wspomniany deweloper.

Co ciekawe, rozpatrywane jest także przygotowanie dodatków do poprzednich odsłon, w tym wydanej w zeszłym tygodniu, zremasterowanej wersji „dwójki” - Age of Empires II: Definitive Edition oraz planowanej, odświeżonej edycji trzeciej części. Również w tym przypadku kluczowe znaczenie będzie miała opinia fanów serii.

Chcemy rozmawiać o tym ze społecznością, dowiedzieć się, co możemy dodać. Co chcą zobaczyć w grze? Mowa o rzeczach takich, jak tryby rozgrywki - zauważył Adam Isgreen.

Przypominamy, że Age of Empires IV zmierza na komputery i nie ma na razie wyznaczonej daty premiery. Niedawno otrzymaliśmy pierwszy gameplay oraz szereg dodatkowych informacji na temat tego tytułu.

  1. Age of Empires IV - strona oficjalna