Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2019, 11:20

autor: Serek

CoD: Modern Warfare niepokonany. Nawet Kojima nie dał rady

Call of Duty: Modern Warfare wciąż króluje na listach sprzedaży. Według najnowszego rankingu z regionu EMEAA, nawet debiutujące niedawno Death Stranding nie zdołało zdetronizować lidera.

Call of Duty: Modern Warfare jest nie do pobicia. Przynajmniej w kwestii sprzedaży. - CoD: Modern Warfare niepokonany. Nawet Kojima nie dał rady - wiadomość - 2019-11-17
Call of Duty: Modern Warfare jest nie do pobicia. Przynajmniej w kwestii sprzedaży.

Activision ma prawdziwe powody do radości. Firma nieco ponad dwa tygodnie temu pochwaliła się, że Call of Duty: Modern Warfare jest najlepiej sprzedającą się grą premium (czyli taką, która kosztuje na premierę 60 dolarów lub więcej) w 2019 roku. Tytuł radzi sobie świetnie także w Polsce. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się natomiast, że według raportu NPD, produkcja króluje na listach sprzedaży w USA. Tego samego dnia ukazały się wyniki z regionu EMEAA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka i Azja). I jak nietrudno się domyślić, w Europie również rządzi CoD.

Raport sprzedażowy z regionu EMEAA dotyczy tygodnia kończącego się 10 listopada bieżącego roku. Produkcja Activision utrzymuje się na szczycie zestawienia od trzech tygodni. Po tym, co napisałem we wstępie, wielu z Was pewnie myśli: „no jasne, żadna nowość”. Ale przypomnijmy, że w ostatnim okresie na rynku pojawiły się inne bardzo wyczekiwane tytuły - z Death Stranding (debiutującym 8 listopada) na czele. Okazuje się jednak, że nawet sam Hideo Kojima nie miał tyle mocy, by prześcignąć Call of Duty: Modern Warfare. Ta sztuka nie udała się także grze Need for Speed: Heat. Ścigałka od EA zajęła trzecie miejsce w rankingu.

Kto wie, może Death Stranding zdetronizuje obecnego lidera w najbliższym notowaniu. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier:

#

Tytuł gry:

1.

Call of Duty: Modern Warfare

2.

Death Stranding

3.

Need for Speed: Heat

4.

FIFA 20

5.

Luigi’s Mansion 3

6.

Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020

7.

GTA V

8.

Mario Kart 8 Deluxe

9.

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

10.

Just Dance 2020

Wciąż wysoko w rankingu utrzymuje się FIFA 20, a także nieśmiertelne GTA V. Dziwić może jednak fakt, że w pierwszej dziesiątce nie znalazło się Red Dead Redemption 2, które 5 listopada trafiło na PC. Pierwszą dziesiątkę opuściły natomiast Ghost Recon: Breakpoint (25. miejsce) oraz The Outer Worlds (24. miejsce). Myślicie, że w tym roku wyjdzie jeszcze jakiś tytuł, który szturmem opanuje listy sprzedaży (jak wspomniany CoD)? Ja po cichu kibicuję Star Wars Jedi: Fallen Order. Moc jest w tej produkcji silna, społeczność Gwiezdnych wojen ogromna, a jeśli gra dobrze się sprzeda, to prawdopodobnie dostaniemy sequel.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Modern Warfare
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare