Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 listopada 2019, 11:05

Warhammer - Old World. Stary świat powróci w nowej grze bitewnej

Firma Games Workshop zapowiedziała, że planuje stworzyć nową grę bitewną w uniwersum Warhammera. Produkcja zwana The Old World będzie stanowiła powrót do tzw. Starego Świata, znanego z Warhammer: Fantasy Battle oraz Warhammer: Fantasy Role-Playing Game i zniszczonego w 2015 roku w wydarzeniu The End Times.

Nowy-stary Warhammer powraca. I bardzo dobrze! - Warhammer - Old World. Stary świat powróci w nowej grze bitewnej - wiadomość - 2019-11-17
Nowy-stary Warhammer powraca. I bardzo dobrze!

Firma Games Workshop zapowiedziała kolejną figurkową grę bitewną w świecie Warhammera. Nosi ona podtytuł The Old World i ma stanowić powrót do świata dark fantasy znanego z kultowego Warhammer: Fantasy Battle. Tego samego, który w 2015 roku został zniszczony w wielkim, apokaliptycznym evencie The End Times i zastąpiony przez Warhammer: Age of Sigmar - grę zdecydowanie bardziej epicką i posiadającą uproszczone zasady.

The Old World jest dla Warhammer: Age of Sigmar tym, czym Horus Heresy było dla Warhammera 40,000. To podłoże lore'u, w którym śmiertelnicy wyrośli na bogów i wykute zostały legendy. Tak jak w przypadku Horus Heresy, oglądanie tych mitycznych bohaterów w akcji ma niezaprzeczalny urok, podobnie jak odtwarzanie wspaniałych armii poprzedniej epoki - to ekscytująca propozycja zarówno dla hobbystów, jak i graczy. W Warhammer Studio mamy teraz zespół, który rozpoczyna pracę nad przywróceniem tego wszystkiego na stoły gry - czytamy w notce blogowej.

Produkcja będzie istniała obok Age of Sigmar, które zostało uznane za olbrzymi sukces. Niestety, są i złe wieści - na premierę gry będziemy musieli trochę poczekać.

Archaon - to ten pan zniszczył Stary Świat. Pamiątkowa fotka z 2015 roku (lub 2526 kalendarza Warhammera), obóz wojskowy w pobliżu Averheim.
Archaon - to ten pan zniszczył Stary Świat. Pamiątkowa fotka z 2015 roku (lub 2526 kalendarza Warhammera), obóz wojskowy w pobliżu Averheim.

W najgłębszych lochach Warhammer Studio, rada mędrców dokonała wyboru, starożytne kuźnie zostały ponownie oświetlone i praca już się rozpoczęła. Póki co... wykonaliśmy logo. Teraz czas na całą resztę. Łapiecie o co chodzi - czeka nas długa droga. Lata. Więcej niż dwa. Pewnie trzy, albo i jeszcze dłużej. Zdecydowanie nie (spodziewajcie się gry - przyp. red.) w najbliższym czasie - czytamy.

Co ciekawe, decyzję o rozpoczęciu prac nad The Old World możemy zawdzięczać grom komputerowym. W ostatnich latach - już po zniszczeniu Starego Świata - ukazało się kilka tytułów, w których mieliśmy okazję odwiedzić to uniwersum. Mowa o seriach Total War: Warhammer oraz Warhammer: Vermintide, które okazały się olbrzymim sukcesem.

  1. Games Workshop - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Total War: Warhammer II – Nowy Świat, stary Warhammer
  3. Recenzja gry Warhammer: Vermintide 2 – bugowie Chaosu wrócili