Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 lipca 2019, 10:02

autor: Serek

Warhammer 40K otrzyma serial aktorski o inkwizytorze Eisenhornie

Warhammer 40K doczeka się serialu aktorskiego, zatytułowanego Eisenhorn. Głównym bohaterem produkcji będzie inkwizytor. Widowisko nie ma jeszcze platformy docelowej, a na premierę poczekamy pewnie kilka lat.

Dobre wiadomości dla miłośników Warhammera 40K. - Warhammer 40K otrzyma serial aktorski o generale Eisenhornie - wiadomość - 2019-07-18
Dobre wiadomości dla miłośników Warhammera 40K.

Fani Warhammera 40K mają prawdziwy powód do świętowania. Firmy Big Light Productions oraz Games Workshop ogłosiły, że powstanie pierwszy oficjalny serial aktorski, którego akcja będzie osadzona właśnie w tym uniwersum. Produkcja otrzyma tytuł Eisenhorn, dlatego raczej nikogo nie powinno dziwić, kto będzie głównym bohaterem. Mowa oczywiście o Inkwizytorze Gregorze Eisenhornie. Wiemy także co nieco na temat fabuły. Jak podano w informacji prasowej:

Podczas gdy armie ludzkości prowadzą niekończącą się wojnę na milionach pól bitewnych, w mroku toczy się tajemny konflikt agentów Imperialnej Inkwizycji. [...] Inkwizytor Gregor Eisenhorn wraz ze swoimi ludźmi walczy z kosmitami, heretykami oraz demonami.

Inkwizytor Gregor Eisenhorn w całej okazałości.
Inkwizytor Gregor Eisenhorn w całej okazałości.

Twórcą serialu będzie Frank Spotnitz (Człowiek z wysokiego zamku, Z archiwum X), który zajmie stanowiska producenta wykonawczego oraz showrunnera. Produkcja będzie adaptacją książkowego cyklu Eisenhorn, autorstwa Dana Abnetta. Pierwowzór składa się z trzech pozycji: Xenos, Malleus oraz Hereticus. Jak do tej pory, seria nie ma podpisanej umowy z telewizją, ani żadną z platform streamingowych. Niebawem mają się rozpocząć rozmowy na temat współpracy. W związku z powyższym nie znamy także daty premiery widowiska, ale biorąc pod uwagę skalę projektu oraz obecne stadium prac nad nim, nie spodziewałbym się debiutu wcześniej niż za 3-4 lata.

  1. Oficjalna strona internetowa Games Workshop
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.