Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2019, 20:50

Twórcy EVE Online szykują się do bitwy 10 tysięcy graczy i bicia rekordu Guinnessa

Twórcy EVE Online oraz firma Hadean ogłosiły, że przygotowują się do zorganizowania kolejnej ogromnej bitwy kosmicznej w demie technologicznym Aether Wars, w której uczestniczyć może nawet 10 tysięcy graczy. Chętni do udziału w wydarzeniu, które ma szansę pobić rekord Guinnessa, mogą zapisywać się na specjalnej stronie internetowej.

MMO EVE Online słynie ze swoich eventów, widowiskowych wydarzeń społecznościowych oraz wielkich kosmicznych bitew. To właśnie produkcja islandzkiego studia CCP Games dumnie dzierży rekord Guinnessa, jeśli chodzi o liczbę graczy jednocześnie biorących udział w sieciowej potyczce – 6142. Niestety, przy takiej liczbie osób trudno było mówić o komfortowej zabawie, bo serwery zostały doprowadzone do granic swojej wytrzymałości. Dlatego też CCP nawiązało jakiś czas temu współpracę z londyńską firmą Hadean, czyli specjalistami od technologii cloudcomputingu, która ma na celu poprawienie architektury sieciowej produkcji. Efektem tego partnerstwa jest także projekt Aether Wars. Pod nazwą tą kryje się demo technologiczne sprawdzające w działaniu rozwiązania sieciowe przygotowane przez Hadean, pozwalające jednocześnie walczyć ze sobą nawet ponad dziesięciu tysiącom graczy. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie jego drugą fazę testową, która rozpocznie się w niedzielę 18 sierpnia, o godzinie 18.00 polskiego czasu. Chętni do udziału w tej unikalnej kosmicznej bitwie deathmatch mogą zapisywać się na specjalnej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że pierwsza faza testów Aether Wars miała miejsce podczas tegorocznej konferencji deweloperów GDC 2019, która odbyła się pod koniec marca. W rozgrywce wzięły wówczas udział 3852 osoby, które zniszczyły w sumie prawie 89 tysięcy statków kosmicznych. Demo oparte jest na sieciowym silniku Aether Engine, który zapewnia płynną zabawę wszystkim uczestnikom deathmatchu, równocześnie pozwalając na zaawansowane obliczenia fizyki obiektów. Gracze walczą ze sobą swobodnie w czasie rzeczywistym. Za model rozgrywki odpowiada studio CCP, które wykorzystało tę sposobność, by sprawdzić wiele pomysłów zespołu przygotowywanych z myślą o EVE Online. Twórcy gry liczą na obecność fanów 18 sierpnia i to, że tym razem uda im się pobić wcześniej ustanowiony rekord.

W chaotycznej potyczce tysięcy graczy może wziąć udział każdy, kto zapisze się na stronie internetowej i zainstaluje demo Aether Wars. - Twórcy EVE Online szykują się do bitwy 10 tysięcy graczy i bicia rekordu Guinnessa - wiadomość - 2019-07-17
W chaotycznej potyczce tysięcy graczy może wziąć udział każdy, kto zapisze się na stronie internetowej i zainstaluje demo Aether Wars.
  1. EVE Online – strona oficjalna
  2. Aether Wars – zapisy do udziału w wydarzeniu