Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2019, 19:51

Ghost Recon Wildlands z darmowym trybem Mercenaries, wzorowanym na battle royale

Firma Ubisoft zapowiedziała ostatnią aktualizację Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands. Twórcy przygotowali nowy tryb gry, nieco przypominający produkcje battle royale, lecz z istotnymi różnicami.

Ubisoft ma ostatni podarunek dla graczy Ghost Recon: Wildlands. - Ghost Recon Wildlands z darmowym trybem Mercenaries, wzorowanym na battle royale - wiadomość - 2019-07-17
Ubisoft ma ostatni podarunek dla graczy Ghost Recon: Wildlands.

Do premiery Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint pozostały niecałe trzy miesiące, po których zapewne pożegnamy się z poprzednią odsłoną serii Ghost Recon. Nim jednak przywitamy następcę Ghost Recon: Wildlands, otrzymamy jeszcze jeden prezent od twórców. Firma Ubisoft zapowiedziała ostatnią dużą aktualizację gry, która wprowadzi nowy, darmowy wariant rozgrywki.

Mercenaries to „eksperymentalny tryb” PvPvE przeznaczony dla ośmiu graczy, których zadaniem będzie bezpieczne ewakuowanie się z mapy. Jednakże uczestnicy nie będą znali dokładnego położenia punktu ewakuacyjnego, a jedynie jego przybliżoną lokację. Aktywacja nadajników radiowych i zebranie dokumentów rozsianych po mapie pozwoli na zawężenie obszaru poszukiwań. Dopiero jednak po włączeniu trzech odbiorników pojawi się helikopter, a po jego wylądowaniu wszyscy otrzymają informację o lokalizacji punktu ewakuacyjnego. Zabawę utrudni fakt, że na początku gracze nie będą posiadali żadnych broni dystansowych, gadżetów ani innych przedmiotów. Tak więc, niczym w produkcjach battle royale, niezbędne będzie szybkie znalezienie ekwipunku, by mieć szansę w starciu z rywalami oraz sterowanymi przez SI oddziałami La Unidadu. Co więcej, choć śmierć nie oznacza końca gry, będzie się ona wiązać z utratą całego wyposażenia.

Tryb Mercenaries skorzysta z elementów gier battle royale, lecz zaoferuje nieco odmienną rozgrywkę. - Ghost Recon Wildlands z darmowym trybem Mercenaries, wzorowanym na battle royale - wiadomość - 2019-07-17
Tryb Mercenaries skorzysta z elementów gier battle royale, lecz zaoferuje nieco odmienną rozgrywkę.

Mercenaries wprowadzi też garść nowości, takich jak zmodyfikowany system zdrowia i pancerza. Ten ostatni będzie uzależniony od naszego wyposażenia i zredukuje otrzymane obrażenia w zależności od zdolności penetracji danej broni. Jeśli zostaniemy zranieni, nasza postać będzie stopniowo tracić życie, co wymusi poszukiwanie apteczek, bandaży oraz strzykawek, które przywrócą jej zdrowie. Twórcy dodadzą też opcję wyważania drzwi, aczkolwiek trzeba będzie uważać, by hałas nie przyciągnął uwagi przeciwników.

Nowy tryb przemówi do osób preferujących agresywne podejście do wszelkich drzwi. - Ghost Recon Wildlands z darmowym trybem Mercenaries, wzorowanym na battle royale - wiadomość - 2019-07-17
Nowy tryb przemówi do osób preferujących agresywne podejście do wszelkich drzwi.

Aktualizacja z Mercenaries zadebiutuje już jutro na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Twórcy zapowiedzieli też specjalną nagrodę za ukończenie zabawy w tym trybie w postaci stroju Samotnego Wilka. Prócz tego gracze otrzymają też różnorodne łupy za kolejne zwycięstwa.