Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2019, 11:13

PC bardziej dochodową platformą niż PS4 dla Ubisoftu

Firma Ubisoft opublikowała raport z wynikami finansowymi. W minionym kwartale największy udział w przychodach wydawcy miały gry pecetowe. Ponadto The Division 2 to największy bestseller tego roku.

The Division 2 okazało się wielkim sukcesem. - PC bardziej dochodową platformą niż PS4 dla Ubisoftu - wiadomość - 2019-07-18
The Division 2 okazało się wielkim sukcesem.

Firma Ubisoft udostępniła sprawozdanie z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał roku rozliczeniowego 2019-2020, czyli okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 r. Przychody wyniosły 363,4 mln euro, co stanowi spadek o 9,2% w porównaniu z analogicznymi trzema miesiącami roku ubiegłego. Mimo to wydawca jest zadowolony, gdyż udało mu się przebić wewnętrzne prognozy.

Podział źródeł przychodu według platform

Tradycyjnie wydawca podał również, jaki udział w wygenerowaniu przychodu miały poszczególne platformy. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w tym zestawieniu liderem okazały się pecety. Jest to o tyle ciekawe, że w przypadku Ubisoftu na pierwszym miejscu od dłuższego czasu było PlayStation 4.

Platforma:

Udział w przychodach w pierwszym kwartale roku rozliczeniowego 2019-2020

Udział w przychodach w pierwszym kwartale roku rozliczeniowego 2018-2019

PC

34%

24%

PlayStation 4

31%

38%

Xbox One

18%

22%

Gry mobilne

7%

7%

Nintendo Switch

5%

5%

X360, PS3, Wii, Wii U

0%

1%

Pozostałe

5%

3%

Ubisoft pochwaliło się również, że Assassin’s Creed Odyssey cieszy się znacznie większą popularnością i zarabia lepiej niż Assassin’s Creed Origins w analogicznym czasie po premierze. Ponadto firma poinformowała, że Tom Clancy's The Division 2 jest najlepiej sprzedającą się grą roku, pokonując tytuły konkurencyjnych wydawców.

Doskonale ma się również gra Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. W pierwszym kwartale roku rozliczeniowego 2019-2020 produkcja radziła sobie lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, zarówno pod względem liczby graczy, jak i przychodów.

Obecny kwartał nie przyniesie premier żadnych superprodukcji, ale fani Ubisoftu nie powinni mieć powodów do narzekań. Wydawca zamierza wypuścić do końca września DLC Sunken Treasure i Botanica do Anno 1800. Z kolei Assassin’s Creed Odyssey otrzyma dodatek z edukacyjnym trybem Discovery Mode. W planach są również nowe sezony Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz For Honor.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft