Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 12:28

autor: Aquma

CoD: Modern Warfare - wiemy, jak obejrzeć mapę battle royale

Youtuber Ryan B odkrył, w jaki sposób można dostać się na mapę trybu battle royale w Call of Duty: Modern Warfare. Lokacja nie jest jeszcze ukończona.

Kolejny przeciek na temat mapy battle royale w CoD: Modern Warfare. - CoD: Modern Warfare - wiemy, jak obejrzeć mapę battle royale - wiadomość - 2020-02-12
Kolejny przeciek na temat mapy battle royale w CoD: Modern Warfare.

Nowa mapa do Call of Duty: Mordern Warfare, wykorzystująca zestaw zasad typowy dla gatunku battle royale, pojawiła się w kolejnym przecieku. Youtuber Ryan B sugeruje, że gracze mogą obejrzeć ją samodzielnie – wystarczy rozpocząć prywatny mecz na dodanej niedawno planszy Atlas Superstore, a następnie wejść w tryb obserwatora (tzw. COD caster).

Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że dostępna obecnie lokacja Atlas Superstore stanowi pewną część kolejnej, większej mapy – korzystając z opisanej powyżej sztuczki możemy zobaczyć ten obszar. Wersja lokacji, do której uzyskujemy dostęp w ten sposób odznacza się niskim poziomem szczegółowości tekstur i geometrii - trudno powiedzieć, czy jest tak tylko dlatego, że lokacja nie została ukończona, czy też powodem jest wyłącznie fakt, że w przypadku grania na Atlas Superstore tamte elementy mapy normalnie nie są widoczne (więc wyższy poziom detali nie jest potrzebny). Tak czy siak, raczej mało prawdopodobne, by lokacja została oddana do użytku w takiej postaci (poniżej screen z jednego z kolejnych tweetów).

Źródło: Ryan B.
Źródło: Ryan B.

Mimo to możemy dostrzec sporo ciekawostek – widzimy m.in. gułag, stadion, lotnisko, a także coś przypominającego tamę znaną z trybu Blackout w Call of Duty: Black Ops 4. Lokacja ma być podzielona na 15 odmiennych zon. Znajdziemy na niej sześć punktów o znaczeniu strategicznym (tzw. points of interest).

Warto odnotować, że omawiana lokacja została ujawniona już wcześniej – w przecieku z grudnia zeszłego roku. Wówczas jeden z graczy trafił na nią w wyniku błędu. Mapa pojawiła się także w oficjalnym zwiastunie drugiego sezonu wsparcia.

Przypominamy, że Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało 25 października 2019 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów (u nas otrzymał wysoką notę 8,5/10). Gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej (z dubbingiem).

  1. Call of Duty: Modern Warfare – strona oficjalna
  2. Call of Duty: Modern Warfare – poradnik
  3. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii