Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 20:56

autor: Entelarmer

Survival horror The Persistence trafi na PC i konsole bez trybu VR

Studio Firesprite Games zapowiedziało nowe wydanie gry The Persistence. Survival horror znany z PlayStation VR trafi na PC i konsole Xbox One oraz Nintendo Switch, a co więcej – nie będzie wymagał zestawu rzeczywistości wirtualnej.

Groza The Persistence trafi na kolejne platformy. - Survival horror The Persistence trafi na PC i konsole bez trybu VR - wiadomość - 2020-03-09
Groza The Persistence trafi na kolejne platformy.

The Persistence – dzieło zespołu Firesprite Games – dotychczas było wymieniane jako jeden z tytułów, dla których warto sprawdzić PlayStation VR. Jednak gogle rzeczywistości wirtualnej wkrótce nie będą potrzebne do zabawy. Twórcy zapowiedzieli nowe wydanie swojej gry, które trafi na komputery osobiste (za pośrednictwem Steama) oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Będzie to wersja dostosowana do gry na płaskim ekranie, bez konieczności korzystania z zestawu VR. Ponadto deweloperzy dodadzą ulepszone efekty środowiskowe oraz post-processingu. Co ważne, dotychczasowi posiadacze The Persistence otrzymają wszystkie te nowości za darmo w ramach aktualizacji.

The Persistence ukazało się w połowie 2018 roku jako survival horror z elementami roguelike’a. Tytuł nie okazał się wielkim przebojem, ale zebrał przyzwoite recenzje (średnia ocen w serwisie Metacritic: 78/100). Czy słusznie, posiadacze PC oraz konsol firmy Microsoft i Nintendo przekonają się latem, kiedy to zadebiutuje nowe wydanie gry. Produkcja ukaże się też w wersji pudełkowej nakładem firmy Perp Games zarówno na te platformy, jak i na PlayStation 4.