Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2020, 10:22

CoD: Warzone - darmowe battle royale o krok od zapowiedzi

Firma Activision szykuje się do ujawnienia Call of Duty Warzone. Według plotek będzie to darmowa strzelanka battle royale. Wydawca podkręca atmosferę m.in. publikując zabawny filmik zainspirowany zabawkami Tamagotchi.

CoD: Warzone - darmowe battle royale o krok od zapowiedzi - ilustracja #1
Wiele wskazuje na to, że Activision za chwilę zapowie Call of Duty Warzone.

Wiele wskazuje na to, że firma Activision lada moment (możliwe że nawet dzisiaj) oficjalnie ujawni Call of Duty Warzone, czyli grę battle royale zbudowaną na fundamentach Call of Duty: Modern Warfare. Jakiś czas temu do sieci wyciekł gameplay z tego projektu i wydawca szybko go zablokował, ale teraz zmienił zdanie i pozwolił na udostępnianie tego materiału. Sugeruje to, że zapowiedź jest blisko.

Według plotek projekt udostępniony zostanie jako samodzielna produkcja zatytułowana Call of Duty Warzone, która wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Takie rozwiązanie ma pozwolić grze przyciągnąć do marki nowych użytkowników. Nie wiadomo, czy w planach jest jakaś współpraca tej pozycji z najnowszym Modern Warfare.

Do prac nad Call of Duty Warzone oddelegowano zespół Raven Software. Studio ma się zająć także rozwijaniem gry przez długie lata. Pozwoli to uniknąć konieczności opracowywania trybu battle royale dla każdej odsłony głównego cyklu.

Według plotek Call of Duty Warzone ma zadebiutować 10 marca. Jeśli ten termin jest prawdziwy, to nie powinniśmy długo czekać na ujawnienie projektu. Na oficjalnym kanale YouTube marki opublikowano właśnie zabawny filmik zapowiadający zegarek z wirtualnym zwierzakiem Tomogunchi. Fani domyślają się, że jest to żart będący częścią kampanii marketingowej gry battle royale.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare ukazało się 25 października ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 83%. Gra spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
  2. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  3. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  4. Oficjalna strona serii