Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 10:42

Umbra zmienia nazwę na Wolcen: Lords of Mayhem. Gra zadebiutuje we Wczesnym Dostępie 24 marca

Studio SolarFall Games poinformowało graczy, że zmienia nazwę na Wolcen Studio, zaś tytułem jego debiutanckiego projektu jest od teraz nie Umbra, a Wolcen: Lords of Mayhem. Przy okazji zapowiedziano, że gra trafi do usługi Wczesnego Dostępu na Steamie 24 marca.

Nie mogę być jedynym, któremu nazwa Umbra podobała się zdecydowanie bardziej. - Umbra zmienia nazwę na Wolcen: Lords of Mayhem. Gra zadebiutuje we Wczesnym Dostępie 24 marca - wiadomość - 2016-03-03
Nie mogę być jedynym, któremu nazwa Umbra podobała się zdecydowanie bardziej.

Fani hack'n'slashy z utęsknieniem wypatrywali premiery gry Umbra, wygląda jednak na to, że się jej nie doczekają. Bynajmniej nie dlatego, że studio SolarFall Games zmarnotrawiło zdobyte przez Kickstarter pieniądze; deweloperzy po prostu postanowili zmienić nazwę zarówno swojej firmy, jak i debiutanckiego projektu. SolarFall Games to więc teraz Wolcen Studio, a Umbra to Wolcen: Lords of Mayhem.

Nie wiadomo, z jakich powodów zapadła decyzja o zmianie tytułu i dla przeciętnego gracza raczej nie będzie miała ona większego znaczenia. Tym bardziej, że deweloperzy podali przy okazji znacznie ważniejszą informację: ich dzieło zadebiutuje w usłudze Wczesnego Dostępu już za trzy tygodnie, 24 marca. Pierwsza wersja Wolcen: Lords of Mayhem zaprezentuje graczom podstawowe mechaniki hack'n'slash, system rozwoju postaci oraz zalążek głównego wątku. W późniejszym czasie, wraz z kolejnymi aktualizacjami, udostępniana będzie coraz to nowsza zawartość: tryb kooperacji, rozbudowany crafting uzbrojenia czy możliwość tworzenia własnych lochów, dostępnych dla społeczności.

Niezależnie od tytułu, Wolcen: Lords of Mayhem zapowiada się na jedną z najlepiej wyglądających gier indie tego roku. - Umbra zmienia nazwę na Wolcen: Lords of Mayhem. Gra zadebiutuje we Wczesnym Dostępie 24 marca - wiadomość - 2016-03-03
Niezależnie od tytułu, Wolcen: Lords of Mayhem zapowiada się na jedną z najlepiej wyglądających gier indie tego roku.

Przypomnijmy, że Wolcen: Lords of Mayhem (wówczas jeszcze pod nazwą Umbra) zostało ufundowane przez graczy na początku czerwca ubiegłego roku. Ponad 11 tysięcy osób przekazało deweloperom z Nicei prawie 407 tysięcy dolarów, znacznie przekraczając podstawowy cel zbiórki. Ale trudno się temu dziwić: dzieło studia Wolcen wygląda naprawdę rewelacyjnie (co jest zasługą silnika CryEngine), a twórcy obiecują, że gra imponować będzie nie tylko grafiką. Najciekawszym pomysłem jest tutaj tzw. Apocalyptic Form, które w gruncie rzeczy oznacza, że wraz z podejmowanymi wyborami i wykorzystywanymi umiejętnościami nasza postać zacznie przechodzić mutacje – wyrośnie jej dodatkowa ręka czy skrzydła. Zdolności związane z nowymi częściami ciała będziemy oczywiście mogli rozwijać.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Wolcen: Lords of Mayhem
  2. Wolcen: Lords of Mayhem (wcześniej Umbra) w serwisie Kickstarter
  3. Zapowiedź Umbra – nowego RPG akcji na CryEngine i z otwartym światem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolcen: Lords of Mayhem

Wolcen: Lords of Mayhem