Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 10:45

autor: Adrian Werner

Zewnętrzne Rubieże - płatny dodatek do Star Wars: Battlefront z ujawnioną zawartością

Poznaliśmy więcej konkretów odnośnie dodatku DLC Zewnętrzne Rubieże (ang. Outer Rim) do Star Wars: Battlefront. Dowiedzieliśmy się m.in. w jakich lokacjach osadzone będą nowe mapy oraz jakie postacie zasilą galerię bohaterów.

Dodatek zadebiutuje w tym miesiącu. - Zewnętrzne Rubieże - ujawniono zawartość płatnego dodatku do Star Wars: Battlefront - wiadomość - 2016-03-03
Dodatek zadebiutuje w tym miesiącu.
Zewnętrzne Rubieże wprowadzą do gry:
  • cztery mapy,
  • dwie postacie - Greedo i Nien Nunb,
  • tryb Konwój;
  • dwie bronie,
  • trzy gwiezdne karty.

Studio DICE ujawniło nowe konkrety odnośnie Outer Rim, czyli dużego płatnego DLC do Star Wars: Battlefront, który w polskiej wersji zatytułowany został Zewnętrzne Rubieże. Rozszerzenie trafi do sprzedaży w tym miesiącu, na te same platformy sprzętowe, co wersja podstawowa, czyli na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Zewnętrzne Rubieże pozwolą walczyć w fabrykach oraz wśród rurociągów i platform na Sullust, jak również w sali tronowej Jabby oraz w jego garażu z barkami na Tatooine. Autorzy nie podali dokładnie liczby nowych map, ale udostępniony przez nich opis sugeruje, że otrzymamy cztery dodatkowe poziomy. Jest to zgodne z wcześniejszymi doniesieniami, według których wszystkie cztery DLC mają w sumie zaoferować szesnaście map.

Zewnętrzne Rubieże - ujawniono zawartość płatnego dodatku do Star Wars: Battlefront - ilustracja #2
Zewnętrzne Rubieże - ujawniono zawartość płatnego dodatku do Star Wars: Battlefront - ilustracja #3

Dodatek wprowadzi także dwóch nowych bohaterów - Greedo oraz Nien Nunba. Ludzie z DICE podpadli tym trochę starszym fanom Gwiezdnych wojen, umieszczając na oficjalnej stronie stwierdzenie „strzelaj pierwszy jako Greedo”, podczas gdy każdy szanujący się miłośnik marki wie, że podczas konfrontacji w kantynie Mos Eisley to Han Solo strzelił pierwszy.

Dodatkową atrakcją oferowaną przez Zewnętrzne Rubieże będzie nowy tryb rozgrywki nazwany Konwój. W nim siły rebelii będą musiały dopilnować, aby transportujące cenne zasoby pojazdy dotarły na czas do okrętu. Natomiast zadaniem wojsk imperialnych będzie przeszkodzenie w realizacji tego planu.

Wśród nowości znajdziemy także karabin Relby V-10 i pistolet blasterowy DT-12. Ponadto będziemy mogli skorzystać z trzech dodatkowych gwiezdnych kart nazwanych „Strzelba”, „Granat dioxisowy” i „Stymulator adrenaliny”.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront trafiło do sprzedaży w listopadzie zeszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra okazała się wielkim sukcesem i na półki sklepów powędrowało już ponad 13 milionów egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Star Wars: Battlefront: oficjalna strona gry
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy