Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2016, 09:55

Carol, Londyn w ogniu - weekendowe premiery filmowe

Marcowe premiery kinowe otwierają nagradzany dramat Carol z Cate Blanchett i Rooney Marą, niezbyt dobrze oceniany sensacyjny Londyn w ogniu i kontynuacja Zoolandera (również słabo oceniana). Ale do dyspozycji jest jeszcze historyczny film Historia Roja.

Carol

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Przez długi czas życie kobiet było trudniejsze, niż życie mężczyzn. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjne dla wielu uczucie wobec osoby tej samej płci, można sobie tylko wyobrażać, jak wiele wyrzeczeń czekało taką kobietę. Tytułowa bohaterka filmu Carol jest matką i żoną, stateczną damą, której nie były w głowie kontrowersje. Ale gdy na swojej drodze spotyka młodą, nieco naiwną Theresę, wszystko bierze w łeb. Rodzi się uczucie, które w latach 50-tych było czymś zakazanym. I nie szkodzi, że wszystko dzieje się w nowoczesnym i postępowym Nowym Jorku. Film Carol zdobył już sporo wyróżnień (choć podczas Oscarów został pominięty) i krytycy chwalą sobie przede wszystkim aktorskie kreacje Cate Blanchett i Rooney Mary.

 1. Reżyseria: Todd Haynes
 2. Grają: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler

Londyn w ogniu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zupełnie niedawno w ogniu stał Waszyngton, a dzielny Gerard Butler walczył z terrorystami w imię Ameryki i amerykańskiego prezydenta. Film nie zawojował ani serc widzów, ani box office, ale najwyraźniej sprzedał się na tyle dobrze, by zasłużyć na kontynuację. Formuła bicia złych bandziorów po buzi została przeniesiona do Londynu, który zostaje zaatakowany podczas pogrzebu premiera. Traf chce, że na uroczystości znajduje się prezydent Stanów Zjednoczonych i jego najlepszy ochroniarz. Możecie sobie wyobrazić, co będzie dalej. Widzowie spragnieni klasycznego filmu sensacyjnego mogą iść do kina, choć powinni uważać na mało entuzjastyczne recenzje. W razie czego lepsze wrażenia wyniosą z seansu Psów mafii (ale to za dwa tygodnie).

 1. Reżyseria: Babak Najafi
 2. Tytuł oryginalny: London Has Fallen
 3. Grają: Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Historia Roja (historyczny film wojenny o działaniach Mieczysława „Roja” Dziemieszkiewicza),
 2. Zoolander 2 (kontynuacja „modowej” komedii z Benem Stillerem – Derek Zoolander i Hansel na tropie kolejnej afery),
 3. Zmartywchwstały (dramat, w którym Poncjusz Piłat musi rozwiązać zagadkę zniknięcia ciała Chrystusa – grają Tom Felton i Joseph Fiennes),
 4. Tysiąc i jedna noc cz. 2 (współczesna wersja opowieści Szeherezady, bohaterki Baśni 1000 i 1 nocy),
 5. Nawet góry przeminą (chiński dramat o miłosnym trójkącie, którego akcja dzieje się w latach 1999, 2014 i 2025),
 6. Robinson Crusoe (animowane przygody słynnego rozbitka).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.