Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 11:59

autor: Adrian Werner

Wolcen dostanie nową darmową zawartość, jest zwiastun

W sieci pojawił się zwiastun aktualizacji Arise do Wolcen: Lords of Mayhem. Wprowadzi ona sporo nowej zawartości i wiele ulepszeń.

PATCH WOLCEN: ARISE ZAOFERUJE:
  • odświeżony i rozbudowany system summonów,
  • nowe lokacje,
  • dodatkową zbroję w endgame,
  • ogólne ulepszenia rozgrywki.

Autorzy RPG-a Wolcen: Lords of Mayhem opublikowali zwiastun Arise, czyli następnej aktualizacji z nową zawartością będącej trzecim patchem tego typu wchodzącym w skład tzw. Chronicle 1.

Główną atrakcją aktualizacji będzie gruntowne odświeżenie systemu przywoływania jednostek sojuszniczych. Pojawi się mechanika auto-respawnowania i poprawiona zostanie sztuczna inteligencja takich jednostek. Nie zabraknie także nowych umiejętności z tej dziedziny.

Dzięki aktualizacji gra wzbogaci się także o nowe lokacje oraz dodatkowy pancerz dostępny w ramach tzw. endgame. Ponadto możemy spodziewać się zmian ogólnie uprzyjemniających rozgrywkę, które oparto na sugestiach graczy.

Niestety, twórcy nie podali, kiedy możemy spodziewać się Wolcen: Arise. Ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że premiera nastąpi wkrótce. Spodziewamy się, że odbędzie się ona jeszcze w tym miesiącu.

Chronicle 1 ma się składać z minimum pięciu aktualizacji. We wrześniu/październiku ukaże się patch numer 4 z tej serii, który zaoferuje nowe lokacje i potwory. Rozbuduje także aktywności endgame i dostarczy system nagród. Nowych map i wrogów możemy także spodziewać się w zaplanowanej na listopad/grudzień piątej łatce. Wprowadzi ona również wsparcie dla padów.

Przypomnijmy, że pełna wersja Wolcen: Lords of Mayhem ukazała się w lutym ubiegłego roku, po prawie dwóch latach spędzonych we wczesnym dostępie. W grę można zagrać wyłącznie na PC. Produkcja okazała się sporym przebojem sprzedażowym, ale szybko zaczęła tracić graczy, głównie z powodu braku nowej zawartości oraz kiepskiego stanu technicznego.

Twórcy walczą z tym trendem za pomocą aktualizacji i na razie przynoszą one mieszane efekty. Popularność gry wyraźnie wzrosła po premierze aktualizacji Bloodtrail w grudniu 2020 roku, ale potem błyskawicznie zaczęła spadać. Obecnie po każdym dużym patchu produkcja na krótko odżywa, po czym gracze przestawiają się na inne gry.

  1. Wolcen: Lords of Mayhem – oficjalna strona internetowa gry
  2. Wolcen: Lords of Mayhem – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej