Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 11:57

autor: Qskan

Riot znowu przesadził? Nowy bohater LoL-a może wskrzesić wszystkich sojuszników

Zaprezentowany wczoraj nowy bohater League of Legends - Akshan - wywołał spore poruszenie w społeczności graczy. Obawiają się oni, że ten champion zaburzy balans w rozgrywce m.in. dzięki umiejętności wskrzeszania.

W SKRÓCIE:
  1. Riot Games zaprezentowało wczoraj nowego bohatera League of Legends - Akshana.
  2. Postać ta posiada zestaw unikalnych umiejętności, w tym wiele pasywnych bonusów, oraz możliwość wskrzeszenia nawet całej drużyny (w zależności od sytuacji).
  3. Gracze mają spore obawy, że Akshan będzie kolejnym czempionem, który zachwieje balansem rozgrywki.

Riot Games co kilka miesięcy dodaje nowe postaci do puli bohaterów League of Legends i często wiąże się to z obawami graczy o balans rozgrywki. Zdarza się, że deweloperzy chcąc stworzyć ciekawego i unikalnego czempiona posuwają się za daleko, przez co w efekcie gracze dostają postać zbyt silną. Tak było m.in w przypadku Yone’a z zeszłego roku. Teraz do grona ciężkich do zbalansowania bohaterów może dołączyć Akshan, którego zestaw umiejętności jest, delikatnie mówiąc, bardzo mocny. Mamy tu m.in. kamuflowanie się, obrażenia eksplozywne, a także (sic!) wskrzeszanie sojuszników!

Przyjrzyjmy się więc temu, co Akshan potrafi:

  • Umiejętność bierna — Nieczysta Walka: Co trzy trafienia od ataków Akshana i umiejętności zadających obrażenia, zadaje fizyczne obrażenia eksplozywne. Jeśli celem był bohater, Akshan zyskuje również tarczę. Po pierwszym ataku Akshan wymierza drugi, który zadaje zmniejszone obrażenia fizyczne. Drugi strzał można anulować, tak jak zwykły atak podstawowy. Jeśli Akshan anuluje drugi strzał, zyskuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu.
  • Q — Mścigerang: Akshan rzuca bumerangiem, który zadaje obrażenia fizyczne i ujawnia trafionych wrogów, wydłużając zasięg za każdym razem, gdy uderzy wroga. Przeciwnicy mogą zostać trafieni raz, gdy bumerang się oddala, i drugi raz, gdy wraca do Akshana.
  • W — Czas Na Bunt: Biernie: Gdy wrodzy bohaterowie zabiją jednego z sojuszników Akshana, zostają oznaczeni jako dranie. Gdy Akshan weźmie udział w zabójstwie drania, zyskuje dodatkowe złoto, a wszyscy sojusznicy zabici przez tego drania zostają wskrzeszeni w swojej bazie. Status drania zostaje usunięty ze wszystkich innych wrogów. Użycie: Akshan zyskuje kamuflaż na krótki czas lub, jeśli znajduje się w pobliżu terenu, na czas nieokreślony. W tym czasie Akshan może dostrzec ślady prowadzące do drani i zyskuje prędkość ruchu oraz regenerację many, gdy zmierza w ich kierunku.
  • E — Bohaterski Skok: Akshan wystrzeliwuje kotwiczkę, która osadza się w pierwszym trafionym terenie. Gdy jest już osadzona, może ponownie użyć tej umiejętności, aby przemieścić się na linie dookoła terenu w kierunku użycia, wystrzeliwując przy tym pociski zadające obrażenia fizyczne wycelowane we wrogów, którzy znajdują się najbliżej. Podczas przemieszczania się może raz jeszcze użyć tej umiejętności, by skoczyć w kierunku kursora i oddać ostatni strzał.Czas odnowienia Bohaterskiego Skoku resetuje się, gdy Akshan bierze udział w zabójstwie wrogiego bohatera.
  • R (superumiejętność) — Kara: Akshan namierza wrogiego bohatera i zaczyna ładować moc swojego pistoletu, by zebrać pociski. Pod koniec działania lub po ponownym użyciu umiejętności Akshan wystrzeliwuje zgromadzone pociski, które zadają obrażenia fizyczne zależne od brakującego zdrowia po trafieniu pierwszego stwora, bohatera lub budowli. Akshan może normalnie się poruszać i wykonywać Bohaterski Skok podczas ładowania i wymierzania Kary.

Największe kontrowersje wywołuje umiejętność Czas na Bunt. Używanie kamuflażu to jedna sprawa, wiele postaci posiada taką możliwość, jednak wskrzeszanie sojuszników wydaje się być pomysłem przesadzonym. Niektóre postaci mogą się odrodzić po straceniu całego paska HP, jak np. Anivia czy Zac, ale Akshan będzie pierwszym czempionem, który będzie mógł przywrócić wielu towarzyszy zza grobu i jeszcze dostawać za to dodatkowe złoto. Dotychczas jedyną postacią z podobnym skillem był Zilean, który posiadał możliwość wskrzeszenia siebie bądź jednego sojusznika na polu walki.

Dodatkowo kontrowersje budzi tzw. „pasywka” Akshana, z powodu szerokiego wachlarza bonusów, jakie zapewnia. Gracze na subreddicie League of Legends mają swoje obawy i przemyślenia.

Kamuflaż, kotwiczka i wskrzeszanie. Gdyby Riot mogło przystopować z tak irytującymi mechanikami, to byłoby miło - pisze BulbuhTsar.

Bierna umiejętność Garena: Regeneracja

Bierna umiejętność Akshana: Wszystko - podsumował użytkownik Elowel_.

Akshan może również... Akshan może również... Akshan może również... dlaczego jego pasywka robi jakieś cztery rzeczy naraz?

Jego [umiejętność - dop. red.] „W” mogła by być sama jednym czempionem - pisze użytkownik SeldomRains.

A to tylko jedne z wielu podobnych opinii. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Riot Games chcąc utrzymać zainteresowanie ucieka się do wprowadzania właśnie takich niezbalansowanych postaci, które stają się popularne przez niechęć graczy. Póki co Akshan jeszcze się nie pojawił — zostanie udostępniony wraz z patchem 11.15. Wtedy zobaczymy, czy faktycznie jego umiejętności wymagają korekty.