Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 11:39

autor: Gacek

World War 3 - polski Battlefield zapewne niedługo wróci na Steama, wystartowało odliczanie

Oficjalne konto na Twitterze gry World War 3 rozpoczęło odliczanie. Najprawdopodobniej oznacza to powrót produkcji do sprzedaży.

World War 3 to sieciowy FPS, stworzony przez polskie studio The Farm 51 we współpracy z firmą MY.GAMES. Produkcja miała premierę we wczesnym dostępie, ale została usunięta w sierpniu 2020 roku ze sprzedaży przez samych twórców, którzy chcieli skupić się na rozwoju gry. Od tamtej pory deweloperzy skąpo dzielili się informacjami o stanie produkcji. Jednak teraz coś się ruszyło, a gra najpewniej niedługo znowu trafi na Steama. Po siedmiu miesiącach ciszy, 5 lipca na twitterowym koncie produkcji pojawił się nowy wpis z tajemniczym zdjęciem podpisanym „przechwycono zaszyfrowane wiadomości”.

Natomiast dwa dni później pojawiła się grafika z numerem 7. i wiadomość, którą można przetłumaczyć jako „odliczanie do odnowienia rozpoczęte”. Możemy się domyślać, że oznacza to powrót gry do sprzedaży.

Gra zadebiutowała we wczesnym dostępie jesienią 2018 roku. Na początku sprzedawała się świetnie, ale po dobrym starcie, szczególnie pod kątem finansowym, zaczęła stopniowo tracić użytkowników. W listopadzie 2019 roku grę uruchamiało dziennie zaledwie 100 graczy. Dlatego po nawiązaniu współpracy z firmą MY.GAMES w sierpniu 2020 roku deweloperzy usunęli grę ze Steama, żeby móc powrócić na rynek z gotowym i dokończonym produktem. Od tamtego czasu gry nie dało się kupić, a bawić się nią mogli jedynie użytkownicy, którzy wcześniej dodali produkcję do swojej biblioteki. Jednak najwyraźniej niedługo do zabawy będą mogli dołączyć wszyscy chętni.