Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 15:56

autor: Vergil

World War 3 bliżej oficjalnej premiery? Twórców wesprze MY.GAMES

World War 3, czyli multiplayerowy FPS od polskiego studia The Farm 51, zostanie znacznie rozbudowane. Deweloperzy z Gliwic nawiązali bowiem współpracę z firmą MY.GAMES, która dostrzegła niewykorzystany potencjał w tym projekcie i postanowiła wesprzeć jego twórców.

W SKRÓCIE:
  1. studio The Farm 51 i firma MY.GAMES nawiązały współpracę, by rozbudować grę World War 3;
  2. na liście nowości, których doczeka się projekt, prym wiodą: azjatycki teatr wojenny, przebudowany system rozwoju postaci i udoskonalone sterowanie, a także zaprojektowany od nowa interfejs;
  3. „niebawem” gry nie będzie można kupić w ramach Wczesnego dostępu na Steamie, jednak ci, którzy już to zrobili, będą mogli kontynuować zabawę.

Rodzime studio The Farm 51 oraz firma MY.GAMES nawiązały współpracę, której celem jest rozbudowa gry World War 3. Owa kooperacja ma zaowocować wprowadzeniem do tego projektu licznych nowości. Największą z nich będzie udostępnienie graczom azjatyckiego teatru tytułowego konfliktu. Poza tym autorzy zapowiadają, że wezmą na warsztat system poruszania się, a także zaprojektują od nowa interfejs i system rozwoju postaci. Rozbudowy doczeka się również modyfikacja broni, a osoby, które dotychczas nie miały styczności z tym projektem, otrzymają do dyspozycji samouczki wprowadzające w meandry rozgrywki. Weteranów (choć nie tylko) powinna natomiast ucieszyć wieść o nowych trybach, które zostaną wprowadzone w oparciu o głos społeczności (podobnie jak dodatkowe mapy, niedostępny wcześniej arsenał i dodatki kosmetyczne).

World War 3 bliżej oficjalnej premiery? Twórców wesprze MY.GAMES - ilustracja #1
Czy World War 3 zdoła jeszcze zawojować serca graczy?

Z uwagi na fakt, że projekt niejako wraca na deskę kreślarską, gracze mają „niebawem” zostać pozbawieni możliwości jego zakupu w ramach Wczesnego dostępu na Steamie. Ci, którzy zrobili to wcześniej, nie tylko będą mogli kontynuować rozgrywkę, lecz także otrzymają nagrody w postaci dodatków kosmetycznych oraz statusu weteranów, gdy pozycja ponownie trafi do sprzedaży. Kiedy to nastąpi? Więcej informacji na ten temat mamy poznać później w tym roku.

Kamil Bilczynski, czyli dyrektor kreatywny World War 3, twierdzi, że kooperacja z MY.GAMES umożliwi jego ekipie uczynienie opisywanego tytułu produktem na globalną skalę, a jednocześnie pozwoli deweloperom na wprowadzenie szlifów i zwiększenie skali projektu przy zachowaniu jego pierwotnej wizji. Firma MY.GAMES przekonuje natomiast, że w World War 3 drzemie „olbrzymi potencjał”, który wciąż nie został wykorzystany.

Przypomnijmy, że World War 3 zadebiutowało (z wielkimi problemami) we Wczesnym dostępie na Steamie w październiku 2018 roku. Choć gra początkowo sprzedawała się doskonale, w listopadzie zaczęła tracić graczy, a rok później wieczorami bawiło się przy niej około stu osób. W lutym bieżącego roku The Farm 51 postanowiło połączyć regiony, by ludzie z całego świata mogli grać wspólnie. Czas pokaże, czy współpraca z MY.GAMES tchnie w ten projekt nowe życie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World War 3
  2. Smutny przypadek World War 3. Early Access to szansa dla mniejszych studiów, czy rak toczący branżę?