Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2018, 09:51

autor: Aquma

World War 3 wciąż sprzedaje się świetnie na Steam

World War 3 – realistyczny FPS polskiego studia The Farm 51 – wciąż sprzedaje się rewelacyjnie na Steam. W minionym tygodniu gra była najpopularniejszym tytułem na platformie Valve.

World War 3 jest wyjątkowo popularne. - World War 3 wciąż sprzedaje się świetnie na Steam - wiadomość - 2018-10-29
World War 3 jest wyjątkowo popularne.

WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Platformy: PC
  4. Gatunek: FPS
  5. Data premiery: 19 października (wczesny dostęp); nieznana (pełna wersja).

World War 3 – ambitna strzelanka wieloosobowa autorstwa gliwickiego studia The Farm 51 – wciąż sprzedaje się świetnie na Steam. W minionym tygodniu gra była najczęściej kupowanym tytułem na platformie Valve, wyprzedzając m.in. PUBG i Football Managera 2019. Zgodnie z danymi serwisu SteamSpy (mowa o pełnej wersji, przeznaczonej dla subskrybentów), produkcja trafiła już do 290 tys. graczy. Przypominamy, że tydzień temu (a równocześnie zaledwie kilka dni po premierze) liczba ta była o niemal 200 tys. mniejsza.

Wypracowany wynik jest o tyle ciekawy, że udało się go osiągnąć mimo poważnych problemów technicznych, które opisuje w tekście na naszych łamach Marcin Strzyżewski. Podsumowując krótko: serwery gry są bardzo niestabilne, o ile w ogóle uda nam się z nimi połączyć. W obronie polskiego dewelopera warto jednak przypomnieć, że mamy do czynienia z wczesnym dostępem, a podobne sytuacje nie są w branży niczym nowym i zdarzały się też zdecydowanie większym firmom (nawet przy okazji pełnoprawnych premier) – m.in. Blizzardowi (przy okazji Diablo 3), EA (Battlefield 4) oraz Microsoftowi (Halo: The Master Chief Collection). Doskonała sprzedaż World War 3 pokazuje też, że podobny tytuł naprawdę jest na rynku potrzebny. Gra radzi sobie świetnie pomimo niedawnej premiery Call of Duty: Black Ops 4 i zbliżającego się Battlefielda V.

World War 3 to realistyczny FPS, przygotowany z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Gra przedstawia współczesne pole walki i początkowo powstawała we współpracy z OBRUM – ośrodkiem badawczo-rozwojowym, powiązanym z Polskim Holdingiem Obronnym. Omawiany tytuł 19 października zadebiutował w programie wczesnego dostępu Steam. Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana.

  1. World War 3 – strona oficjalna
  2. 11 nadchodzących polskich gier na 11 listopada. Rodzime tytuły, których nie możemy się doczekać
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World War 3

World War 3