Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2018, 09:51

autor: Aquma

World War 3 wciąż sprzedaje się świetnie na Steam

World War 3 – realistyczny FPS polskiego studia The Farm 51 – wciąż sprzedaje się rewelacyjnie na Steam. W minionym tygodniu gra była najpopularniejszym tytułem na platformie Valve.

World War 3 jest wyjątkowo popularne. - World War 3 wciąż sprzedaje się świetnie na Steam - wiadomość - 2018-10-29
World War 3 jest wyjątkowo popularne.

WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Platformy: PC
  4. Gatunek: FPS
  5. Data premiery: 19 października (wczesny dostęp); nieznana (pełna wersja).

World War 3 – ambitna strzelanka wieloosobowa autorstwa gliwickiego studia The Farm 51 – wciąż sprzedaje się świetnie na Steam. W minionym tygodniu gra była najczęściej kupowanym tytułem na platformie Valve, wyprzedzając m.in. PUBG i Football Managera 2019. Zgodnie z danymi serwisu SteamSpy (mowa o pełnej wersji, przeznaczonej dla subskrybentów), produkcja trafiła już do 290 tys. graczy. Przypominamy, że tydzień temu (a równocześnie zaledwie kilka dni po premierze) liczba ta była o niemal 200 tys. mniejsza.

Wypracowany wynik jest o tyle ciekawy, że udało się go osiągnąć mimo poważnych problemów technicznych, które opisuje w tekście na naszych łamach Marcin Strzyżewski. Podsumowując krótko: serwery gry są bardzo niestabilne, o ile w ogóle uda nam się z nimi połączyć. W obronie polskiego dewelopera warto jednak przypomnieć, że mamy do czynienia z wczesnym dostępem, a podobne sytuacje nie są w branży niczym nowym i zdarzały się też zdecydowanie większym firmom (nawet przy okazji pełnoprawnych premier) – m.in. Blizzardowi (przy okazji Diablo 3), EA (Battlefield 4) oraz Microsoftowi (Halo: The Master Chief Collection). Doskonała sprzedaż World War 3 pokazuje też, że podobny tytuł naprawdę jest na rynku potrzebny. Gra radzi sobie świetnie pomimo niedawnej premiery Call of Duty: Black Ops 4 i zbliżającego się Battlefielda V.

World War 3 to realistyczny FPS, przygotowany z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Gra przedstawia współczesne pole walki i początkowo powstawała we współpracy z OBRUM – ośrodkiem badawczo-rozwojowym, powiązanym z Polskim Holdingiem Obronnym. Omawiany tytuł 19 października zadebiutował w programie wczesnego dostępu Steam. Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana.

  1. World War 3 – strona oficjalna
  2. 11 nadchodzących polskich gier na 11 listopada. Rodzime tytuły, których nie możemy się doczekać