Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 17:51

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Data premiery Dark Eye: Book of Heroes - nowego RPG a la Baldur's Gate

Poznaliśmy datę premiery oraz cenę The Dark Eye: Book of Heroes, nowego klasycznego RPG opartego na papierowym systemie fabularnym The Dark Eye. Tytuł jest debiutancką produkcją fińskiego studia Random Potion Oy.

Data premiery Dark Eye: Book of Heroes - nowego RPG a la Baldurs Gate - ilustracja #1The Dark Eye: Book of Heroes to nowa pecetowa gra RPG, wykonana w klasycznym izometrycznym stylu, która produkowana jest przez debiutujące fińskie studio Random Potion Oy. Deweloperzy podzielili się właśnie datą premiery swojego dzieła w serwisie Steam, a także jego sugerowaną ceną. Tytuł zadebiutuje 9 czerwca i ma kosztować 29,99 euro (najpewniej 107,99 zł).

  1. The Dark Eye: Book of Heroes w serwisie Steam

Fabuła oraz mechanika w The Dark Eye: Book of Heroes oparte zostały na niezwykle popularnym w Niemczech papierowym systemie RPG The Dark Eye, który był już wielokrotnie adaptowany przez innych deweloperów. W jego uniwersum rozgrywały się produkcje takie jak np. Drakensang czy The Dark Eye: Chains of Satinav.

The Dark Eye: Book of Heroes przeniesie nas do Aventurii, fantastycznej krainy wzorowanej na Europie z przełomu średniowiecza i renesansu, którą poza ludźmi zamieszkują przeróżne rasy, takie jak elfy i krasnoludy oraz magiczne monstra. Rozpoczynając przygodę, stworzymy nowego bohatera, wybierając jego rasę, płeć, przeszłość i pochodzenie, a także jedną spośród 12 dostępnych klas postaci. Twórcy przygotowali w sumie osiem ścieżek fabularnych.

Akcja została przedstawiona w rzucie izometrycznym. System walki w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą korzysta z zasad piątej edycji systemu The Dark Eye. Zabawa sprowadza się do eksploracji kolejnych proceduralnie generowanych map w towarzystwie drużyny rekrutowanej w lokalnej tawernie. W zwiedzanych lokacjach znajdziemy cenne skarby, a także rozmaite potwory oraz pułapki. Tytuł posiada również rozbudowany system craftingu. Poza grą w pojedynkę, The Dark Eye: Book of Heroes oferuje także możliwość kooperacyjnej zabawy multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Produkcja przypomina klasyków gatunku, takich jak Baldur's Gate.

  1. Oficjalna strona The Dark Eye: Book of Heroes
gry daty premier / opóźnienia (gry) RPG Random Potion Oy Wild River Games PC