Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 18:20

Phil Spencer: przy grach na XSX poczujemy przeskok jak z ery 2D do 3D

Phil Spencer podtrzymuje zainteresowanie Xboksem Series X, zapowiadając nadchodzące prezentacje nowych gier. Ponadto porównał on rewolucję, która dokona się za sprawą m.in. ray tracingu i SSD, do przeskoku z ery 2D do 3D.

W SKRÓCIE:
  1. Phil Spencer z Microsoftu przekonuje, że Xbox Series X będzie rewolucją na miarę przeskoku z ery 2D do 3D;
  2. gigant z Redmond przygotowuje się również do zapowiedzi nowych gier zmierzających na tę konsolę.

Firma Microsoft jako pierwsza pokazała światu swoją konsolę nowej generacji, a także podzieliła się szczegółami na temat tego, co będzie skrywać jej wnętrze. Będący niejako „twarzą” marki Xbox Phil Spencer został zapytany na Twitterze przez jednego z fanów o to, które technologie zaszyte w Xboksie Series X pozwolą na spektakularny skok technologiczny.

Jak się okazuje, największej rewolucji Spencer dopatruje się w ray tracingu, który ma być „wspaniały”, a także w tak zwanym Dynamic Latency Input (DLI), czyli technologii opracowanej przez giganta z Redmond, mającej maksymalnie zminimalizować opóźnienie w sterowaniu. Jego zdaniem w połączeniu z ogromną przepustowością pamięci i dyskiem SSD sprawi to, że Xbox Series X przyniesie radykalną zmianę porównywalną z tą, która miała miejsce przy przeskoku z dwóch do trzech wymiarów.

Niestety dotychczas xboksowi gracze nie doczekali się obszernej prezentacji tytułów zmierzających na nową konsolę Microsoftu. Zapytany o to, czy firma ma coś w planach na najbliższą przyszłość, Spencer odparł, że jego zespół zdaje sobie sprawę z tego, iż gracze oczekują od niego przejrzystości i autentyczności. Firma zamierza więc podążać tą ścieżką, a na jej kolejny krok fani nie będą musieli czekać zbyt długo. Tym ostatnim nie pozostaje więc nic innego, jak jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość.

Phil Spencer: przy grach na XSX poczujemy przeskok jak z ery 2D do 3D - ilustracja #1
Hellblade II: Senua’s Saga to jedna z niewielu zapowiedzianych gier, które powstają pod skrzydłami Microsoftu z myślą o Xboksie Series X.
  1. Xbox Series X – oficjalna strona internetowa

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej