Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 18:20

autor: Vergil

Phil Spencer: przy grach na XSX poczujemy przeskok jak z ery 2D do 3D

Phil Spencer podtrzymuje zainteresowanie Xboksem Series X, zapowiadając nadchodzące prezentacje nowych gier. Ponadto porównał on rewolucję, która dokona się za sprawą m.in. ray tracingu i SSD, do przeskoku z ery 2D do 3D.

W SKRÓCIE:
  1. Phil Spencer z Microsoftu przekonuje, że Xbox Series X będzie rewolucją na miarę przeskoku z ery 2D do 3D;
  2. gigant z Redmond przygotowuje się również do zapowiedzi nowych gier zmierzających na tę konsolę.

Firma Microsoft jako pierwsza pokazała światu swoją konsolę nowej generacji, a także podzieliła się szczegółami na temat tego, co będzie skrywać jej wnętrze. Będący niejako „twarzą” marki Xbox Phil Spencer został zapytany na Twitterze przez jednego z fanów o to, które technologie zaszyte w Xboksie Series X pozwolą na spektakularny skok technologiczny.

Jak się okazuje, największej rewolucji Spencer dopatruje się w ray tracingu, który ma być „wspaniały”, a także w tak zwanym Dynamic Latency Input (DLI), czyli technologii opracowanej przez giganta z Redmond, mającej maksymalnie zminimalizować opóźnienie w sterowaniu. Jego zdaniem w połączeniu z ogromną przepustowością pamięci i dyskiem SSD sprawi to, że Xbox Series X przyniesie radykalną zmianę porównywalną z tą, która miała miejsce przy przeskoku z dwóch do trzech wymiarów.

Niestety dotychczas xboksowi gracze nie doczekali się obszernej prezentacji tytułów zmierzających na nową konsolę Microsoftu. Zapytany o to, czy firma ma coś w planach na najbliższą przyszłość, Spencer odparł, że jego zespół zdaje sobie sprawę z tego, iż gracze oczekują od niego przejrzystości i autentyczności. Firma zamierza więc podążać tą ścieżką, a na jej kolejny krok fani nie będą musieli czekać zbyt długo. Tym ostatnim nie pozostaje więc nic innego, jak jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość.

Phil Spencer: przy grach na XSX poczujemy przeskok jak z ery 2D do 3D - ilustracja #1
Hellblade II: Senua’s Saga to jedna z niewielu zapowiedzianych gier, które powstają pod skrzydłami Microsoftu z myślą o Xboksie Series X.
  1. Xbox Series X – oficjalna strona internetowa