Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 11:35

autor: Entelarmer

„Największa aktualizacja” zmierza do Cyberpunk 2077 [Aktualizacja]

Cyberpunk 2077 ma otrzymać „największą aktualizację” w historii. W sieci pojawiła się zapowiadająca ją reklama, w której wspomniano też o innych nowościach.

Aktualizacja

Firma CD Projekt skomentowała całą sytuację na oficjalnym koncie twitterowym Cyberpunka 2077. Okazuje się, że film stanowił część krótkiej kampanii marketingowej przypominającej o aktualizacji 1.2 oraz o tym, że gra jest już dostępna w sklepach cyfrowych dla graczy PC, Xbox i PlayStation.

Wiadomość Oryginalna

Twórcy Cyberpunka 2077 szykują coś wielkiego dla graczy. Przynajmniej tak sugeruje reklama, która zaczęła pojawiać się w sieci (w tym na Instagramie oraz YouTube; via Reddit). Filmik informuje o „największej aktualizacji” gry oraz zapowiada kolejne atrakcje.

  1. Cyberpunk 2077 z paczką modów, dzięki której gra działa jak marzenie

Wzmianka o dużym uaktualnieniu raczej nie odnosi się do łatki 1.23, zwłaszcza że reklamę wypatrzono dopiero niedawno, a ów patch raczej trudno uznać za „największą aktualizację” Cyberpunka 2077. Co się tyczy wzmianki o innych nowościach, zgadujemy, że chodzi o z dawna zapowiadane DLC, w tym te darmowe.

Dotychczas kwestia dodatków schodziła na dalszy plan – CD Projekt RED miał wystarczająco dużo pracy przy naprawianiu gry, której stan techniczny przez długie miesiące po premierze pozostawiał wiele do życzenia. Jednakże po debiucie wspomnianego patcha 1.23 sytuacja znacznie się poprawiła. Krótko po tym Adam Kiciński (prezes CD Projektu) stwierdził, że obecnie gra prezentuje „satysfakcjonujący” poziom (via TVN), co zdawały się potwierdzać opinie graczy oraz powrót C2077 do PlayStation Store. W tym kontekście nie było żadnych przeszkód, by deweloperzy w końcu zabrali się za tworzenie nowej zawartości.

Zaznaczamy, że jak na razie CD Projekt nie odniósł się do żadnej z tych kwestii. Nigdzie nie znajdziemy nowej wzmianki na temat kolejnej aktualizacji lub dodatków – ani na oficjalnej stronie gry, ani w mediach społecznościowych. Nie ma jednak większych wątpliwości co do przynajmniej pierwszej z tych nowości, nawet jeśli pominąć oficjalny charakter reklamy. Jak zauważył youtuber Tyler McViker na Twitterze, do bazy danych Steama trafiła aktualizacja dla wewnętrznych wersji testowych Cyberpunka 2077.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry