Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2020, 18:15

autor: Froozyy

LoL - Yone może być kolejną postacią, którą znienawidzą gracze

Dzisiaj studio Riot Games oficjalnie zaprezentowało umiejętności nowej postaci w League of Legends - Yone'a. Udostępniono również 10-minutową animację, która nieco przybliża fabularną historię bohatera.

LoL - Yone może być kolejną postacią, którą znienawidzą gracze - ilustracja #1
Oto jak oficjalnie prezentuje się Yone.

Nieco ponad tydzień temu po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć kolejnego bohatera zmierzającego do League of Legends – Yone’a. Dzisiaj twórcy ze studia Riot Games oficjalnie zaprezentowali umiejętności tej postaci oraz nieco przybliżyli jej historię za pomocą 10-minutowej animacji (możecie obejrzeć ją poniżej). Gracze LoL-a szybko zauważyli, że Yone najpewniej będzie bohaterem, przeciwko któremu granie może być istnym utrapieniem (a w wielu przypadkach również rozgrywka z nim w sojuszniczej drużynie).

Według historii uniwersum League of Legends Yone jest bratem Yasuo, czyli bohatera, który słynie z tego, że aby móc grać nim na odpowiednim poziomie należy bardzo dobrze poznać jego mechaniki. Wielu graczy na pewno zgodnie przyzna, że Yasuo w pewnym momencie stał się swego rodzaju udręką – gdy wybiera go sojusznik, to szybko wychodzi na jaw, że kompletnie nie umie nim grać, a gdy znajduje się w drużynie przeciwnej, to praktycznie sam wygrywa gry. Umiejętności Yone’a zostały więc zaprojektowane na podobieństwo Yasuo (ponieważ są braćmi) i wielu graczy już teraz stwierdziło, że nowy bohater może być kolejną problematyczną postacią w LoL-u (więcej o projektowaniu Yone’a możecie przeczytać tutaj).

Rozgrywka nim polegać będzie głównie na szybkim przemieszczaniu się na krótkich dystansach, „wymachiwaniu” mieczami w każdą możliwą stronę i zadawaniu obrażeń. Sami przyznacie, że brzmi jak coś, co w dobrych rękach będzie mogło siać niesamowite spustoszenie, a w niedoświadczonych – sprawi, że bohater będzie bezużyteczny. Pełną prezentację umiejętności Yone’a znajdziecie na poniższym filmiku. Bohater trafi do gry wraz z patchem 10.16, czyli za niecałe dwa tygodnie.