Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2023, 09:18

autor: Adrian Werner

Wolcen, hack'n'slash niegdyś rywalizujący z Diablo, dostał duży patch

RPG akcji Wolcen: Lords of Mayhem otrzymało duży patch. Aktualizacja została przyjęta ciepło i mocno polepszyła wyniki aktywności gry. Ponadto dzisiaj tytuł trafił wreszcie na konsole.

Źródło fot. Wolcen Studio
i

Wiele lat minęło, od kiedy hack’n’slash Wolcen: Lords of Mayhem święcił triumfy na Steamie, osiągając szalone wyniki aktywności. Teraz to lekko zapomniane już RPG ma szansę odżyć dzięki premierze wyczekiwanej aktualizacji.

Wolcen – co nowego w patchu 1.1.7.0?

Patch oznaczono numerem 1.1.7.0 i przynosi on sporo nowości.

 1. Największą atrakcją jest dodanie ostatniego rozdziału do wątku fabularnego gry. Jego struktura odbiega od tego, co do tej pory oferował Wolcen. Autorzy wzorowali się na produkcjach roguelite, a gracze przynajmniej kilkukrotnie polegną w starciu z finałowym bossem, zanim wreszcie zdołają go zgładzić.
 2. Patch mocno ulepszył endgame, wprowadzając m.in. nowy poziom trudności.
 3. Lista przedmiotów wzbogaciła się o dwa nowe unikalne obiekty, a starsze zostały ulepszone.
 4. Dodano także dwie nowe umiejętności.
 5. W świecie gry pojawili się nieznani wcześniej wrogowie.
 6. Ponadto wprowadzono wiele ulepszeń balansu i sterowania.

Dobry odbiór aktualizacji

Jak odebrano patch? Bardzo ciepło, a forum gry na Steamie pełne jest pozytywnych opinii o aktualizacji.

Wolcen, hacknslash niegdyś rywalizujący z Diablo, dostał duży patch - ilustracja #1
Wyniki aktywności gry zaczęły rosnąć tydzień przed premierą patcha. Źródło fot. SteamDB.
 1. Odbiór całej gry wyraźnie się ostatnio poprawił, co widać w recenzjach na Steamie. Licząc wszystkie od dnia premiery tylko 56% chwali Wolcena, ale wśród tych z ostatnich 30 dni udział pozytywnych wynosi 70%.
 2. Aktualizacja zachęciła także wielu graczy do powrotu do gry. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w Wolcena na Steamie bawiło się 3210 osób równocześnie.
 3. Tym wynikom daleko do tych z 2020 roku, kiedy to rekordy wynosiły ponad 100 tys. osób bawiących się jednocześnie, ale w lutym tego roku w najgorętszych momentach dnia w tytuł grało raptem 300-400 graczy równocześnie, więc wzrost aktywności jest znaczący.

Premiera wersji konsolowej

Warto na koniec wspomnieć, że dzisiaj odbyła się premiera konsolowych wersji gry.

 1. Konsolowe Wolcen: Lords of Mayhem opracowano z myślą o PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series S oraz Xboksie Series X.
 2. W PlayStation Store standardowe wydanie kosztuje 179 zł. Produkcja zostanie odblokowana w Microsoft Store za kilka godzin.
 1. Wolcen: Lords of Mayhem – oficjalna strona internetowa gry
 2. Wolcen: Lords of Mayhem – poradnik do gry
 3. Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej