Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 18:40

autor: "Vergil"

Oficjalna zapowiedź Realpolitiks 2 – nowej strategii polskiego Jujubee

Polskie studio Jujubee oficjalnie zapowiedziało grę Realpolitiks II. Poznaliśmy konkrety na temat nowości przygotowanych przez twórców, a także wymagania sprzętowe oraz termin premiery owej produkcji. Na deser otrzymaliśmy pierwszy zwiastun omawianego projektu.

W SKRÓCIE:
  1. Realpolitiks II zadebiutuje na PC jesienią bieżącego roku;
  2. polskie studio Jujubee opracowało od podstaw systemy walki oraz zarządzania gospodarką, a także rozbudowało dyplomację;
  3. dopełnieniem tego wszystkiego będzie ponad 1000 nowych wydarzeń, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas zabawy;
  4. poznaliśmy także wymagania sprzętowe omawianej produkcji, które nie należą do najniższych.

W czerwcu zeszłego roku donosiliśmy Wam o tym, że polska strategia pod tytułem Realpolitiks odniosła na tyle duży sukces, iż doczeka się kontynuacji. Dzisiaj jej autorzy, czyli studio Jujubee, oficjalnie zapowiedzieli Realpolitiks II. Produkcja, która zadebiutuje na komputerach osobistych jesienią 2020 roku (nad Wisłą – z polskimi napisami), będzie czerpać garściami z dorobku pierwowzoru, jednak wprowadzi też sporo usprawnień i nowych rozwiązań. Nim przejdziemy do omówienia nowości, rzućmy okiem na jej klimatyczny zwiastun.

W Realpolitiks II będziemy mogli stanąć na czele jednego z 216 współczesnych państw (na ich liście znalazły się między innymi takie egzotyczne kraje, jak Kiribati czy Sealandia), które poprowadzimy do globalnej dominacji. Na naszych barkach będą spoczywać kwestie związane z gospodarką i rozwojem infrastruktury, dyplomacją, prowadzeniem wojen oraz szpiegostwem. Poza tym zmierzymy się ze współczesnymi problemami (jak terroryzm, pandemie lub głód) i stawimy czoła konsekwencjom ponad tysiąca wydarzeń losowych. Wszystko to w ramach trzech rozbudowanych kampanii.

Realpolitiks II zdaje się mówić graczowi: wybierz sobie jakiś kraj i zrób z nim, co zechcesz. - Oficjalna zapowiedź Realpolitiks 2 – nowej strategii polskiego Jujubee - wiadomość - 2020-03-06
Realpolitiks II zdaje się mówić graczowi: wybierz sobie jakiś kraj i zrób z nim, co zechcesz.

Na potrzeby Realpolitiks II opracowano od podstaw system zarządzania gospodarką. Tylko od nas ma zależeć, czy uszanujemy demokrację i prawa rządzące wolnym rynkiem, postawimy na komunistyczne ideały, czy też zaprowadzimy w swoim kraju prawdziwą tyranię. W trakcie zabawy będziemy wznosić nowe budynki (co ma być o tyle ważne, że pozwolą one na szybszą rekrutację większej liczby jednostek i obronę przed wrogimi atakami, a także wydłużą linie zaopatrzeniowe naszych wojsk), odkrywać nowe projekty i technologie (spośród ponad tysiąca dostępnych) lub handlować z sojusznikami. Jeśli ów aspekt rozgrywki okaże się zbyt skomplikowany, nic nie stanie na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy doradców dysponujących unikalnymi zdolnościami.

Autorzy pochylili się również nad dyplomacją, którą wzbogacono o nowy zestaw działań pokroju paktów o nieagresji, układów wojskowych i umów handlowych czy wreszcie rozbudowanych negocjacji pokojowych. Do sprzymierzeńców i wrogów od czasu do czasu będziemy wysyłać szpiegów, których potencjał zwiększy się w miarę postępów. Jeśli nasze działania doprowadzą natomiast do wybuchu wojny, zrobimy użytek z zupełnie nowego systemu walki. Podczas potyczek konieczne będzie wzięcie pod uwagę nie tylko mocnych i słabych stron naszych jednostek, lecz również ich formacji oraz wyposażenia, a także topografii terenu bądź warunków atmosferycznych. Oprócz starć na lądzie, w grze pojawią się bitwy na morzu i w przestworzach.

Na tle pierwszej części serii Realpolitiks II będzie wyróżniać się także za sprawą wyraźnie odmienionej oprawy graficznej oraz interfejsu. Tytuł ma przy tym oferować rozbudowane narzędzia, przy pomocy których stworzymy mody z własnymi kampaniami, scenariuszami, jednostkami czy państwami, a następnie podzielimy się nimi ze społecznością.

Poniżej znajdziecie jeszcze wymagania sprzętowe gry Realpolitiks II.

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

Procesor:

dwurdzeniowy 3.2 GHz

Pamięć RAM:

4 GB

Karta graficzna:

GeForce GTX 660, Radeon R7 370 lub odpowiednik z 2 GB RAM

Wersja DirectX:

DirectX 11

Karta dźwiękowa:

kompatybilna z DirectX

Wolne miejsce na dysku:

8 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

Procesor:

czterordzeniowy 3.2 GHz

Pamięć RAM:

8 GB

Karta graficzna:

GeForce 970, Radeon RX 580 lub odpowiednik z 4GB RAM

Wersja DirectX:

DirectX 11

Karta dźwiękowa:

Kompatybilna z DirectX

Wolne miejsce na dysku:

8 GB

  1. Realpolitiks II na platformie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia Jujubee