Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Realpolitiks II (PC)
OkładkaRealpolitiks II (PC)

Realpolitiks II PC

Realpolitiks 2

Druga część serii gier strategicznych, w której stajemy na czele wybranego kraju i prowadzimy go do globalnej dominacji. W Realpolitiks II tylko od nas zależy, czy postawimy na rządy twardej ręki i działania wojenne, czy też poszanujemy zasady demokracji i prawa wolnego rynku.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | polskie | polityczne

Realpolitiks II Premiera PC

wczesny dostęp

18listopada2020

12maja2021

Steam

12maja2021

producent: Jujubee wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Realpolitiks II to druga odsłona zapoczątkowanego w 2017 roku cyklu gier strategicznych. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części serii, czyli polskie studio Jujubee, i (podobnie jak oryginał) pozwala nam poprowadzić do globalnej dominacji wybrane współczesne państwo.

Mechanika

Zabawę w Realpolitiks II rozpoczynamy od wyboru jednego z 216 krajów, wśród których znalazły się między innymi takie egzotyczne państwa, jak Kiribati czy Sealandia. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak spróbować uczynić z niego światowe imperium. Tylko od nas zależy, czy będziemy przestrzegać zasad demokracji i praw rządzących wolnym rynkiem, czy też postawimy na komunistyczne ideały i zaprowadzimy rządy twardej ręki. Podczas rozgrywki większość czasu spędzamy nad mapą świata, a zajmujemy się kwestiami związanymi z rozwojem infrastruktury i utrzymywaniem mniej lub bardziej pozytywnych relacji z pozostałymi nacjami. Poza tym od czasu do czasu mierzymy się z konsekwencjami ponad tysiąca wydarzeń losowych, a także stawiamy czoła współczesnym problemom pokroju głodu, pandemii bądź terroryzmu.

W porównaniu z pierwowzorem omawiany tytuł może się pochwalić kompletnie przebudowanymi systemami zarządzania gospodarką i prowadzenia działań wojennych, a także rozbudowaną dyplomacją. Wznoszone budynki między innymi przyspieszają rekrutację jednostek, zapewniają obronę przed wrogimi atakami czy choćby wydłużają linie zaopatrzeniowe naszych wojsk. Ważną rolę w drodze do supremacji odgrywa też praca nad nowymi projektami i technologiami (spośród ponad tysiąca dostępnych) oraz handel. W utrzymywaniu dobrych relacji z wybranymi państwami pomagają nowe działania dyplomatyczne, jak pakty o nieagresji, układy wojskowe, umowy handlowe oraz złożone negocjacje pokojowe. Dodatkowo przyjaciołom oraz wrogom możemy podsyłać szpiegów, którzy z czasem doskonalą swe zdolności. W stanie wojny robimy natomiast użytek z zupełnie nowego systemu walki. Starcia toczą się na odrębnych mapach pokrytych siatką kwadratowych pól, a w ich trakcie należy mieć na względzie nie tylko formację, wyposażenie oraz mocne i słabe strony naszych jednostek, lecz również topografię terenu bądź warunki atmosferyczne. Bitwy toczą się przy tym zarówno na lądzie, jak i na morzu oraz w powietrzu.

Tryby gry

Realpolitiks II pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę, w ramach trzech rozbudowanych kampanii. W grę wbudowano specjalne narzędzia umożliwiające tworzenie modyfikacji (jak własne kampanie, scenariusze, jednostki bądź państwa) i dzielenie się nimi ze społecznością.

Kwestie techniczne

Choć oprawa graficzna gry Realpolitiks II nie odbiega w znaczący sposób od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne strategie określane jako „grand strategy”, całość została wyraźnie ulepszona względem sfery wizualnej pierwszej odsłony cyklu. Usprawnień doczekał się również interfejs użytkownika, który stał się bardziej przejrzysty.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 360 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 667 głosów czytelników.

Realpolitiks II cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Wymagania wiekowe Realpolitiks II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Realpolitiks II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit