Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2014, 09:55

autor: Adrian Werner

Plants vs Zombies Garden Warfare - edycja pecetowa wykiełkuje pod koniec czerwca

Firma Electronic Arts ogłosiła, że pecetowa wersja gry Plants vs Zombies Garden Warfare trafi do sprzedaży 27 czerwca tego roku.

Pecetowy front wojny roślin z zombiakami zostanie otwarty pod koniec czerwca. - Plants vs Zombies Garden Warfare - edycja pecetowa wykiełkuje pod koniec czerwca - wiadomość - 2014-04-29
Pecetowy front wojny roślin z zombiakami zostanie otwarty pod koniec czerwca.

Posiadacze Xboksa 360 i Xboksa One już od dwóch miesięcy bawią się grą Plants vs Zombies Garden Warfare. Teraz wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy dołączą do nich użytkownicy pecetów. Firma Electronic Arts poinformowała, że wydanie komputerowe trafi do sprzedaży 27 czerwca tego roku. Produkcja wyposażona zostanie od razu we wszystkie darmowe DLC, jakie ukazały się do wersji konsolowych. Warto wspomnieć, że w serwisie dystrybucji elektronicznej Origin można już złożyć zamówienie przedpremierowe i edycja standardowa opatrzona została ceną 79,90 złotych. Dostępna jest również cyfrowa edycja specjalna, która za 89,90 zł oferuje dodatkowych 80 tysięcy wirtualnych monet oraz pakiet akcesoriów do personalizacji. Ponadto złożenie któregokolwiek z tych preorderów nagrodzone zostanie pakietami Super Duper i Craaazy, zapewniającymi więcej opcji personalizacji.

Plants vs Zombies Garden Warfare zadebiutowało na konsolach 27 lutego tego roku i w Polsce ukazało się wyłącznie w wersji anglojęzycznej. Na razie nie wiemy, czy również edycja pecetowa pozbawiona będzie lokalizacji. Wydania na Xboksa One i Xboksa 360 spotkały się z ciepłym przyjęciem. Chwalono zwłaszcza jakość wykonania oraz sprawne przeniesienie pomysłów ze strategicznego pierwowzoru na grunt strzelankowy. Mamy więc nadzieję, że gracze komputerowi otrzymają równie udaną produkcję.

Przypomnijmy, że Plants vs Zombies Garden Warfare to trzecioosobowa strzelanka będąca spin-offem jednej z najpopularniejszych marek w kategorii strategii tower defense. Pomimo zmiany gatunku zabawa wciąż polega na wykorzystywaniu różnorodnych roślin do odpierania ataków żywych trupów. Produkcja wykorzystuje silnik Frostbite 3, czyli tę samą technologię, która napędza Battlefield 4.

  1. Plants vs Zombies Garden Warfare – oficjalna strona gry

Plants vs Zombies Garden Warfare - edycja pecetowa wykiełkuje pod koniec czerwca - ilustracja #3

Niestety, twórcy wciąż milczą odnośnie pecetowej wersji Plants vs. Zombies 2: It's About Time, czyli prawdziwej kontynuacji pierwszej części. Gra zadebiutowała na urządzeniach mobilnych w zeszłym roku i do tej pory studio PopCap nie zdradziło planowanej daty premiery wydania na PC.

Edycje na systemy iOS i Android okazały się sporym sukcesem, a liczba pobrań dawno temu przekroczyła 25 milionów. Początkowe opinie fanów były całkiem pozytywne, ale potem autorzy wypuścili kilka aktualizacji, które mocno zmodyfikowały mechanizmy i balans rozgrywki, w sposób skłaniający do częstszego korzystania z mikropłatności. Reakcja użytkowników była jednak tak negatywna, że studio PopCap szybko opublikowało kolejne patche niwelujące ten problem.