Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2014, 09:20

autor: Góral

Game of Thrones: A Telltale Games Series - asystent George’a R. R. Martina konsultantem scenariusza

W artykule opublikowanym w serwisie The New York Times poinformowano, że stacja telewizyjna HBO zatrudniła Ty Corey Francka - asystenta George’a R. R. Martina, który będzie konsultantem scenariusza gry Game of Thrones: A Telltale Games Series od studia Telltale Games. Niestety nie zdradzono żadnych innych szczegółów.

W grudniu 2013 roku studio Telltale Games zapowiedziało grę Game of Thrones: A Telltale Games Series, opartą na popularnym serialu telewizyjnym Gra o Tron, emitowanym w stacji HBO. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji dotyczących tego projektu. Dziś jednak możemy Wam przekazać nowinę zamieszczoną w artykule, przygotowanym przez redakcję The New York Times. Ujawniono bowiem, że do prac nad grą, w roli konsultanta scenariusza, zatrudniono Ty Corey Francka. Jest to autor powieści science-fiction i asystent samego George’a R. R. Martina, odpowiedzialnego za książkową serię Pieśń Lodu i Ognia, na podstawie której stworzono kultowy już serial. Dla fanów oznacza to, że Game of Thrones: A Telltale Games Series nie będzie odbiegać w żaden sposób od oryginału. Niestety, ponownie nie podzielono się dalszymi szczegółami.

Gra o tron w wykonaniu studia Telltale Games to na razie jedna wielka niewiadoma. - Game of Thrones: A Telltale Games Series - do pracy zatrudniono asystenta George’a R. R. Martina - wiadomość - 2014-04-29
Gra o tron w wykonaniu studia Telltale Games to na razie jedna wielka niewiadoma.

Krótko pisząc, kolejny projekt studia Telltale Games to obecnie jedna wielka niewiadoma. Twórcy milczą jak grób na ten temat i możemy liczyć jedynie, że otworzą w końcu usta podczas tegorocznych targów E3 (10 – 12 czerwca), ale i to nie jest wcale takie pewne. Warto również wspomnieć, że firma pracuje cały czas nad kilkoma innymi grami. W produkcji znajdują się kolejne epizody The Walking Dead: Season Two i The Wolf Among Us, a oprócz tego deweloper tworzy także Tales from the Borderlands – produkcję wykorzystującą dorobek serii strzelanek FPP Borderlands.

Gra o tron (Game of Thrones) to serial fantastyczny tworzony przez Davida Benioffa i D. B. Weissa na zlecenie stacji telewizyjnej HBO. Tytuł jest adaptacja serii powieści George’a R. R. Martina - Pieśń Lodu i Ognia. Pierwszy sezon miał swoją premierę w kwietniu 2011 roku. Obecnie emitowana jest czwarta seria, a w planach znajdują się dwie kolejne.