Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Plants vs Zombies Adventures (WWW)
OkładkaPlants vs Zombies Adventures (WWW)

Plants vs Zombies Adventures WWW

Plants vs Zombies Adventures to facebookowa strategia typu tower defense. Zadaniem gracza jest odpieranie kolejnych fal zombiaków. Do realizacji tego celu wykorzystuje sadzonki, które wyrastają na rośliny atakujące przeciwników lub spowalniające ich marz.

Strategiczne | zagraj za darmo | tower defense | zombie | 2D | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs Zombies Adventures Premiera WWW

20maja2013

producent: PopCap Games wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Plants vs Zombies Adventures

EVE Online

The Walking Dead Social Game

Kingdom Rush

Plants vs Zombies Adventures to przeglądarkowa odsłona popularnej serii gier tower defense, zaprojektowana z myślą o serwisie Facebook. Produkcję opracowało studio PopCap Games. Całość oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Akcja toczy się po wybuchu epidemii, która zamieniła większość ludzkości w krwiożercze zombie. My wcielamy się w jednego z ocalałych ludzi. Ten apokaliptyczny scenariusz został jednak potraktowany z dużym przymrużeniem oka i gra utrzymana jest w klimacie kreskówkowej komedii. Misje toczą sie głównie w trakcie kolejnych podróży furgonetką kempingową. Pojazd zatrzymuje się w różnych lokacjach i w każdej z nich zmuszeni jesteśmy do zmierzenia się z hordami żywych trupów.

Plants vs Zombies Adventures to strategia typu tower defense. Zadaniem gracza jest sadzenie roślin i grzybów, których celem jest wyeliminowanie kolejnych fal zombiaków oraz niedopuszczenie ich do furgonetki kempingowej. Do wyboru jest bogaty wybór typów sadzonek, oferujących zarówno różnorodne typu ataków, jak i służących jako barykady spowalniające przemarsz żywych trupów. Autorzy porzucili znany z pierwszego Plants vs Zombies widok z boku i zamiast tego postawili na rzut izometryczny. W rezultacie zombiaki nie drepcą już grzecznie po linii prostej. Trasy ich przemarszu są teraz pełne zakrętów i rozgałęzień, co utrudnia tworzenie struktur obronnych. Przed każdą misją wybieramy kilka roślin startowych i rozkładamy je na mapie, tak aby maksymalnie efektywnie radziły sobie z kolejnymi falami przeciwników. Potem w trakcie zabawy zbieramy promyki słońca, którymi zasilamy kolejne sadzonki. W grze powraca większość typów roślin i zombiaków znanych z Plants vs Zombies. Dołączyło do nich również sporo nowych gatunków.

Kolejną dużą różnicą w porównaniu z pierwowzorem jest wprowadzenie sekcji, w których zajmujemy się rozbudową pobliskiego miasteczka. Zaczynamy od pojedynczego domu, a następnie wyruszamy na podbój kolejnych terenów. Po oczyszczeniu ich z zombiaków możemy wznieść na nich nowe budynki zapewniające dodatkowe surowce. W miasteczku zasiewamy również rośliny. Tylko w ten sposób możemy zdobyć sadzonki, które zabierzemy potem na misje. Ciekawą atrakcją są elementy społecznościowe. Poza wysyłaniem znajomym prezentów, możemy również odwiedzić ich miasteczko i wpuścić w nie zombiaki, które rozpoczną atak na pobliskie budynki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Plants vs Zombies Adventures: Odpowiednia dla każdego wieku.