Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2013, 14:05

autor: Ender

Plants Vs. Zombies Adventures zadebiutuje 20 maja

Testy beta przeglądarkowego Plants Vs. Zombies Adventures, opartego na popularnej grze Plant Vs. Zombie, zakończą się oficjalnie 20 maja. Tego dnia tytuł doczeka się również oficjalnej premiery w serwisie Facebook i zostanie otwarty dla wszystkich graczy gotowych są na walkę z wygłodniałymi zombie.

Premiera gry będzie miała miejsce 20 maja - Plants Vs. Zombies Adventures  zadebiutuje 20 maja - wiadomość - 2013-05-11
Premiera gry będzie miała miejsce 20 maja

W marcu tego roku informowaliśmy o rozpoczęciu beta-testów przeglądarkowej gry Plants Vs. Zombies Adventures. Produkcja dostępna w serwisie Facebook jest spin-offem popularnej serii Plants VS. Zombie. Deweloperzy tytułu ogłosili właśnie, że jego oficjalna premiera będzie miała miejsce 20 maja i zostanie on wówczas udostępniony wszystkim zainteresowanym graczom. Studio PopCap zapewnia, że czeka na nas sporo dobrej zabawy, która wprowadza nieco nowych elementów do znanego już modelu rozgrywki. Warto dodać, że na lipiec planowana jest również premiera długo wyczekiwanego Plants Vs. Zombies 2, które poza komputerami PC ostatecznie trafi na większość z dostępnych platform, takich jak konsole czy wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne, korzystające z systemów Android i iOS.

W Plants Vs. Zombies Adventures naszym zadaniem wciąż będzie walka z kolejnymi falami wygłodniałych zombie za pomocą najróżniejszych gatunków roślin (w tym wielu całkiem nowych i niewidzianych w oryginale). Przed każdą misją wybierzemy kilka z nich i rozłożymy je na mapie, tak aby maksymalnie efektywnie radziły sobie z kolejnymi falami przeciwników. W trakcie ataków zbieramy promyki słońca, za które wykupimy kolejne sadzonki. Pole bitwy z nieumarłymi zostało przedstawione w rzucie izometrycznym, co wymusza na nas zmianę strategii, którą stosowaliśmy w oryginale. Wrogowie nie poruszają się już bowiem się wyłącznie po liniach prostych, co komplikuje naszą obronę. Poza walką zajmiemy się również rozbudową pobliskiego miasteczka, w którym wznosić możemy nowe budynki zapewniające dodatkowe surowce. Ponieważ gra dostępna jest na Facebooku nie zabraknie w niej wielu funkcji społecznościowych. Poza wręczaniem znajomym prezentów, będziemy mogli również nasłać na nich fale zombie, które rozpoczną atak na pobliskie budynki w ich mieście.

  1. Plants vs Zombies Adventures w serwisie Facebook