Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka The Walking Dead Social Game (WWW)
OkładkaThe Walking Dead Social Game (WWW)

The Walking Dead Social Game WWW

Rozgrywana z poziomu przeglądarki gra strategiczna. Jest to adaptacja popularnej serii komiksowej wydawanej w naszym kraju jako Żywe Trupy. Zadaniem graczy jest przeżycie w świecie opanowanym przez zombie.

Strategiczne | turowe | zombie | postapokalipsa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead Social Game Premiera WWW

9sierpnia2012

producent: Eyes Wide Games wydawca: Eyes Wide Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Walking Dead Social Game

Zombie Lane

Plants vs Zombies Adventures

Jagged Alliance Online

The Walking Dead to przeglądarkowa turowa strategia rozgrywana za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, oparta na motywach popularnej serii komiksowej. Zabawę oparto na modelu darmowym uzupełnionym dobrowolnymi mikropłatnościami. Całość wyprodukowało studio Eyes Wide Games, czyli ten sam zespół, który stworzył również CSI: Crime City.

Gra bazuje na licencji wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, wydawanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy. Akcja toczy już po wybuchu epidemii zamieniającej każdego zainfekowanego w żądne krwi nieumarłe monstrum. Gracze wcielają się w ocalałych ludzi próbujących przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. W grze nie pojawia się większość znanych z komiksu bohaterów, ale za to mamy okazję odwiedzić te same miejsca co oni. Rozgrywka rozbita została na dwa etapy. Wpierw musimy założyć obóz i odpowiednio go ufortyfikować. Następnie wysyłamy postać na misje, aby zdobyć zapasy, ekwipunek i lekarstwa. Podczas eksplorowania lokacji szybko natkniemy się na hordy nieumarłych. Walka z nimi rozgrywana jest w systemie turowym, który kładzie nacisk na taktyczną stronę starć.

The Walking Dead robi pełen użytek z bogatych funkcji społecznościowych, jakie zapewnia serwis Facebook. Dzięki temu dostępny jest m.in. system werbowania innych graczy, na przykład jako towarzyszy broni na czas misji lub jako strażników obozu, którzy zadbają o to, aby pod naszą nieobecność nie zajęły go zombie. Co ciekawe, jeśli jeden z naszych znajomych umrze, to potem powróci pod postacią żywego trupa.

Gra jest w całości rozgrywana z poziomu przeglądarki. Autorzy postawili na dwuwymiarową grafię o mocno kreskówkowych klimatach. Jednocześnie jednak kolory zostały odpowiednio przytłumione, aby pasować do realiów świata zniszczonego przez epidemie żywych trupów. Akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Walking Dead Social Game: 16+