Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2012, 13:32

autor: sathorn

Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead?

The Walking Dead to uniwersum, które cieszy się w ostatnich miesiącach wzmożonym zainteresowaniem. Serial po dwóch pierwszych, przeciętnych sezonach przyspieszył, a gra przygodowa stworzona przez Telltale Games okazała się być wielkim sukcesem. Co chciałby mieć w domu prawdziwy fan The Walking Dead?

Pierwszy sezon gry The Walking Dead już za nami, dzisiaj z kolei w USA miał premierę odcinek finałowy połowy sezonu trzeciego. Jeżeli spodobała Wam się gra, to zapewne polubicie także serial albo komiks. Co kupić na Mikołajki prawdziwemu fanowi uniwersum The Walking Dead?

Zacznijmy od podstaw, a konkretnie pierwszego i drugiego sezonu serialu na DVD bądź Blu-Ray. Niestety nasz kraj nie doczekał się do tej pory wydania serialu na płytach w rodzimym języku. Pozostaje nam posiłkować się sklepem Amazon i wspomagać się napisami po angielsku.

Pierwszy sezon The Walking Dead na płytach Blu-Ray - Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead? - wiadomość - 2012-12-03
Pierwszy sezon The Walking Dead na płytach Blu-Ray

Większość wie, że przed grą był serial, a przed serialem komiks. Tylko kto go czytał? Na szczęście pierwszych kilkanaście tomów jest dostępnych w Polsce jako „Żywe trupy”. Pomiędzy serialem a komiksem są naprawdę znaczące różnice, także nie musimy obawiać się powtórki z rozrywki. Każdy z tomów kosztuje niecałe 40 zł.

Pierwszy tom „Żywych trupów” - Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead? - wiadomość - 2012-12-03
Pierwszy tom „Żywych trupów”

Skoro podstawy mamy przerobione, to przejdźmy do gadżetów. Figurki kolekcjonerskie dla fanów serialu? Każda z nich kosztuje około 65 zł, ale wydają się być warte swojej ceny.

Figurka kolekcjonerska Ricka Grimesa - Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead? - wiadomość - 2012-12-03
Figurka kolekcjonerska Ricka Grimesa

Oczywiście nie może zabraknąć koszulek. Daryl Dixon jest jedną z ulubionych postaci fanów, co jest o tyle interesujące, że nie ma go w komiksie. Mistrz przetrwania z kuszą w ręku doczekał się swojej koszulki, podobnie jak Rick Grimes i Michonne.

  1. Daryl Dixon The Walking Dead T-shirt – ok. 50 zł,
  2. Rick Grimes The Walking Dead T-shirt – ok. 50 zł,
  3. Walking Dead Michonne Walkers T-shirt – ok. 90 zł.
Koszulka inspirowana postacią Daryla Dixona - Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead? - wiadomość - 2012-12-03
Koszulka inspirowana postacią Daryla Dixona

The Walking Dead stało się na tyle obszernym uniwersum, że mieszczą się w nim nie tylko gry wideo, ale także… gry planszowe. Za 150 zł możemy zapewnić zabawę na 30-45 minut dla 1-4 osób. O ile są powyżej 15 roku życia.

  1. The Walking Dead Board Game – ok. 150 zł.

Na deser coś dla osób, które cenią sobie klasykę albo po prostu nie mają telefonów. Kalendarz ze scenami z serialu na rok 2013. Cena za przyjemność „ozdobienia” swojej ściany zombiakami oraz obrazem nędzy i rozpaczy? Około 50 zł.

Kalendarz The Walking Dead - Gracz na wypasie - co chciałby mieć fan The Walking Dead? - wiadomość - 2012-12-03
Kalendarz The Walking Dead