Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3WiiUX360
Okładka The Walking Dead: Survival Instinct (PC)
OkładkaThe Walking Dead: Survival Instinct (PC)

The Walking Dead: Survival Instinct

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) oparta na motywach telewizyjnego serialu The Walking Dead. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Terminal Reality, którego dorobek obejmuje takie tytuły jak BloodRayne, Aeon Flux czy Ghostbusters: The Video Game.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | FPS | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead: Survival Instinct Premiera

19mar2013

X360 PS3 WiiU

22mar2013

PC

Gry podobne do The Walking Dead: Survival Instinct

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Metro 2033

Dead Island

The Walking Dead Begins to pierwszoosobowa strzelanka oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Całość opracowało studio Terminal Reality, znane m.in. z serii Bloodrayne.

Gra oparta jest na stworzonym przez stację AMC serialu, który z kolei sam jest adaptacją serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, wydawanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy. Akcja toczy się krótko po wybuchu epidemii zamieniającej każdego zainfekowanego w żądne krwi nieumarłe monstrum. Fabuła koncentruje się na losach braci Dixon i ich podróży do miasta Atlanta, które rzekomo ma zapewnić bezpieczne schronienie ocalałym. Gracze wcielają się w młodszego z rodzeństwa - Daryla, a starszy z nich, czyli Merle, kontrolowany jest przez sztuczną inteligencję.

Autorzy postawili na klimaty survival horroru. Konieczne jest oszczędne gospodarowanie amunicją, jedzeniem oraz innymi zapasami, zwłaszcza, że okazje do uzupełnienia zapasów nie zdarzają się często. Istotnym elementem zabawy są elementy skradankowe, które pozwalają uniknąć starcia z niektórymi zombiakami. Nie jest to jednak łatwe, gdyż żywe trupy podczas szukania ofiar zrobią wykorzystują nie tylko z własny wzrok, ale również słuch i zmysł węchu.

Mocną stroną gry jest ścisłe połączenie fabuły z rozgrywką. Podczas przygód spotykamy szereg ciekawych postaci. Gracz sam decyduje czy je skrzywdzić czy też wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Sporo z tych bohaterów niezależnych może dołączyć do braci Dixon. Kampania obfituje też w wiele innych trudnych wyborów moralnych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 1070 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: Survival Instinct

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Walking Dead: Survival Instinct Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3
WiiU