Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3WiiUX360
Okładka The Walking Dead: Survival Instinct (PC)

The Walking Dead: Survival Instinct

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) oparta na motywach telewizyjnego serialu The Walking Dead. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Terminal Reality, którego dorobek obejmuje takie tytuły jak BloodRayne, Aeon Flux czy Ghostbusters: The Video Game.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | FPS | seriale TV

Okładka The Walking Dead: Survival Instinct (PC)

data premiery gry:

19mar2013

X360 PS3 WiiU

22mar2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead Begins to pierwszoosobowa strzelanka oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Całość opracowało studio Terminal Reality, znane m.in. z serii Bloodrayne.

Gra oparta jest na stworzonym przez stację AMC serialu, który z kolei sam jest adaptacją serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, wydawanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy. Akcja toczy się krótko po wybuchu epidemii zamieniającej każdego zainfekowanego w żądne krwi nieumarłe monstrum. Fabuła koncentruje się na losach braci Dixon i ich podróży do miasta Atlanta, które rzekomo ma zapewnić bezpieczne schronienie ocalałym. Gracze wcielają się w młodszego z rodzeństwa - Daryla, a starszy z nich, czyli Merle, kontrolowany jest przez sztuczną inteligencję.

Autorzy postawili na klimaty survival horroru. Konieczne jest oszczędne gospodarowanie amunicją, jedzeniem oraz innymi zapasami, zwłaszcza, że okazje do uzupełnienia zapasów nie zdarzają się często. Istotnym elementem zabawy są elementy skradankowe, które pozwalają uniknąć starcia z niektórymi zombiakami. Nie jest to jednak łatwe, gdyż żywe trupy podczas szukania ofiar zrobią wykorzystują nie tylko z własny wzrok, ale również słuch i zmysł węchu.

Mocną stroną gry jest ścisłe połączenie fabuły z rozgrywką. Podczas przygód spotykamy szereg ciekawych postaci. Gracz sam decyduje czy je skrzywdzić czy też wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Sporo z tych bohaterów niezależnych może dołączyć do braci Dixon. Kampania obfituje też w wiele innych trudnych wyborów moralnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 1059 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Gry podobne do The Walking Dead: Survival Instinct

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: Survival Instinct

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Walking Dead: Survival Instinct

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
  • łącze internetowe
Recenzja gry The Walking Dead: Survival Instinct - tego trupa kijem nie tykać
Recenzja gry The Walking Dead: Survival Instinct - tego trupa kijem nie tykać

Recenzja 28 marca 2013, 12:00

Przyznać punkt twórcom Survival Instinct trzeba za jedno – używanie broni palnej kończy się, podobnie jak w komiksach czy serialu, przywołaniem zbyt dużej do opanowania grupy zombiaków. Z tego względu korzystałem z niej tylko w paru momentach, walcząc w zamkniętych pomieszczeniach. Tych jest tutaj niemało, bo każda z map zawiera kilka opcjonalnych miejsc do zwiedzenia. Poziomy duże nie są, oferując ledwie ździebko swobody. Autorzy dość szybko rezygnują z namiastki otwartości. Niewidzialne ściany, „zapory” blokujące postać, absurdalne przeszkody i wtórne wykorzystanie tych samych elementów lub całych etapów sprawiają, że gra okazuje się mieszanką rozczarowania, frustracji i w końcu znużenia. Gdzieś w tym wszystkim kryje się pewna doza frajdy i przyznaję, że przez parę kwadransów było nie najgorzej. Później grałem już tylko z obowiązku, czując, że pozycji tej przydałoby się kilkanaście miesięcy dodatkowego czasu. Może wtedy Terminal Reality miałoby szansę rozwinąć swoje pomysły.

PC
X360
PS3
WiiU