Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2012, 13:35

autor: Aver

Saxxy Awards – obejrzyj najlepsze filmy w Source Filmmakerze (w tym jeden z Polski)

W andrzejkowy wieczór przyznano nagrody Saxxy Awards w czterech kategoriach. Są one wręczane przez firmę Valve twórcom najlepszych filmów powstałych w Source Filmmakerze. Wśród wyróżnionych produkcji w kategoriach akcja, komedia, dramat i najlepsza powtórka jest jeden film z Polski. Nagroda dla najlepszego obrazu zostanie wręczona w piątek na gali Spike TV Video Game Awards.

Saxxy Awards rozdane! (źródło obrazka: "retrocitrus" – tumblr.com) - Saxxy Awards – obejrzyj najlepsze filmy w Source Filmmakerze (w tym jeden z Polski) - wiadomość - 2012-12-03
Saxxy Awards rozdane! (źródło obrazka: "retrocitrus" – tumblr.com)

W oczekiwaniu na ogłoszenie najlepszego filmu – które nastąpi 7 grudnia na gali Spike TV Video Game Awardsw andrzejkowy wieczór poznaliśmy zwycięzców tegorocznych nagród Saxxy Awards w podstawowych czterech kategoriach. Statuetki są przyznawane przez firmę Valve i społeczność graczy autorom najlepszych obrazów wykonanych przy użyciu narzędzi Source Filmmaker, czyli darmowego oprogramowania pozwalającego na tworzenie filmów w realiach gier amerykańskiego studia, głównie Team Fortress 2.

Saxxy Awards są przyznawawane po raz drugi, tym razem w pięciu kategoriach – akcja, komedia, dramat, najlepsza powtórka i najlepszy film. Autorzy mogli przesyłać swoje propozycje do 15 listopada. Musiały one mieć maksymalnie pięć minut i być osadzone w uniwersum stworzonym przez firmę Valve. Następnie społeczność fanów miała dwa tygodnie na oddanie głosu.

Szpieg ze swoją statuetką Saxxy
Szpieg ze swoją statuetką Saxxy

Poniżej zamieszczamy zwycięzców w kategoriach akcji, komedii, dramatu i najlepszej powtórki. Pierwszy z filmików – łączący dynamikę Team Fortress 2 z konwencją produkcji o superbohaterach oraz krwistością znaną z obrazów Quentina Tarantino – został stworzony przez użytkownika „Populus” z Polski.

Warto dodać, że dodatkowa statuetka powędrowała do twórców krótkometrażowego obrazu Elements za najlepsze oryginalne uniwersum – zbyt mała liczba kandydatur uniemożliwiła zorganizowanie konkursu w tej grupie. Aby zapoznać się z pełną listą nominacji we wszystkich kategoriach, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony nagród Saxxy Awards.