Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2012, 13:35

autor: Aver

Saxxy Awards – obejrzyj najlepsze filmy w Source Filmmakerze (w tym jeden z Polski)

W andrzejkowy wieczór przyznano nagrody Saxxy Awards w czterech kategoriach. Są one wręczane przez firmę Valve twórcom najlepszych filmów powstałych w Source Filmmakerze. Wśród wyróżnionych produkcji w kategoriach akcja, komedia, dramat i najlepsza powtórka jest jeden film z Polski. Nagroda dla najlepszego obrazu zostanie wręczona w piątek na gali Spike TV Video Game Awards.

Saxxy Awards rozdane! (źródło obrazka: "retrocitrus" – tumblr.com) - Saxxy Awards – obejrzyj najlepsze filmy w Source Filmmakerze (w tym jeden z Polski) - wiadomość - 2012-12-03
Saxxy Awards rozdane! (źródło obrazka: "retrocitrus" – tumblr.com)

W oczekiwaniu na ogłoszenie najlepszego filmu – które nastąpi 7 grudnia na gali Spike TV Video Game Awardsw andrzejkowy wieczór poznaliśmy zwycięzców tegorocznych nagród Saxxy Awards w podstawowych czterech kategoriach. Statuetki są przyznawane przez firmę Valve i społeczność graczy autorom najlepszych obrazów wykonanych przy użyciu narzędzi Source Filmmaker, czyli darmowego oprogramowania pozwalającego na tworzenie filmów w realiach gier amerykańskiego studia, głównie Team Fortress 2.

Saxxy Awards są przyznawawane po raz drugi, tym razem w pięciu kategoriach – akcja, komedia, dramat, najlepsza powtórka i najlepszy film. Autorzy mogli przesyłać swoje propozycje do 15 listopada. Musiały one mieć maksymalnie pięć minut i być osadzone w uniwersum stworzonym przez firmę Valve. Następnie społeczność fanów miała dwa tygodnie na oddanie głosu.

Szpieg ze swoją statuetką Saxxy
Szpieg ze swoją statuetką Saxxy

Poniżej zamieszczamy zwycięzców w kategoriach akcji, komedii, dramatu i najlepszej powtórki. Pierwszy z filmików – łączący dynamikę Team Fortress 2 z konwencją produkcji o superbohaterach oraz krwistością znaną z obrazów Quentina Tarantino – został stworzony przez użytkownika „Populus” z Polski.

Warto dodać, że dodatkowa statuetka powędrowała do twórców krótkometrażowego obrazu Elements za najlepsze oryginalne uniwersum – zbyt mała liczba kandydatur uniemożliwiła zorganizowanie konkursu w tej grupie. Aby zapoznać się z pełną listą nominacji we wszystkich kategoriach, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony nagród Saxxy Awards.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.