Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2014, 09:20

autor: Góral

Plants vs. Zombies: Garden Warfare w końcu debiutuje na PC

Jutro na rodzimym rynku zadebiutuje PC-towa wersja strzelanki Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Tytuł dostępny jest od wczoraj w USA, w związku z czym firma Electronic Arts, wydawca produkcji, opublikowała nowy zwiastun spin-offa popularnej serii gier tower defense.

Wczoraj na amerykańskim rynku zadebiutowała PC-towa wersja wieloosobowej strzelanki TPP Plants vs. Zombies: Garden Warfare od studia PopCap Games. Dołączyła ona do obecnych na rynku xboksowych edycji, których premiera odbyła się w lutym. Komputerowe wydanie dostępne będzie w naszym kraju jutro, w dwóch wariantach – zwykłym oraz Cyfrowej Edycji Specjalnej sprzedawanej wyłącznie w sklepie cyfrowej dystrybucji firmy Electronic Arts. Za 89,90 zł otrzymamy grę, pakiety Super Duper i Craaazy, akcesoria do personalizacji oraz 150 000 monet. Jednocześnie przypominam, że 22 sierpnia w Europie zadebiutują dwa kolejne wydania Plants vs. Zombies: Garden Warfare – na PlayStation 3 i PlayStation 4.

W produkcji wcielamy się w członków dwóch zwaśnionych ekip – roślin oraz zombie. Walczą one o władzę w ogródkach, wykorzystując swoje unikalne zdolności. Tytuł umożliwia rozgrywkę maksymalnie 24 osobom naraz w kilku trybach (Garden & Graveyards, Team Vanquish oraz Garden Ops). Produkcja przypadła do gustu sporej ilości osób, sprzedając się na konsolach Xbox w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare to spin-off popularnej casualowej serii gier z gatunku tower defense. W normalnych odsłonach Plants vs Zombies również stajemy do walki z zombiakami, jednak rozgrywka polega nie na bieganiu po mapie i strzelaniu do wszystkiego, co się rusza, lecz na sadzeniu roślin w ogródku przed domem, których zadaniem jest powstrzymanie nacierających fal nieumarłych.