Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2012, 10:35

autor: Sarge

Crimson Dragon nowym tytułem nadchodzącej gry twórcy serii Panzer Dragoon

Nadchodząca strzelanina „na szynach” od twórcy serii Panzer Dragoon zmieniła tytuł. Produkcja dedykowana kontrolerowi Kinect, dotychczas znana jako Project Draco, zostanie wydana pod nazwą Crimson Dragon.

Redaktorzy serwisu Andriasang poinformowali, że strzelanina „na szynach” Project Draco zmieniła tytuł. Od tej pory możemy jej wypatrywać pod nazwą Crimson Dragon.

Gra została zaprezentowana w grywalnej wersji na specjalnej imprezie w Akihabarze (dzielnicy Tokio), zorganizowanej z okazji dziesiątej rocznicy istnienia konsol z rodziny Xbox na japońskim rynku. Produkcja ma ukazać się w tym roku w usłudze Xbox Live Arcade. Wciąż nieznana pozostaje dokładna data premiery.

Crimson Dragon nowym tytułem nadchodzącej gry twórcy serii Panzer Dragoon - ilustracja #1

Pierwszą zapowiedź Crimson Dragon (wtedy jeszcze pod nazwą Project Draco) otrzymaliśmy we wrześniu 2010 roku na odbywających się wtedy targach Tokyo Game Show w Japonii. Tytuł jest tworzony przez wewnętrzne studio firmy Microsoft, a pieczę nad projektem sprawuje Yukio Futatsugi, znany przede wszystkim za sprawą podobnej tematycznie serii Panzer Dragoon.

Crimson Dragon jest przedstawicielem gatunku tzw. strzelanin „na szynach”, w których możliwości poruszania się mamy ograniczone, a zabawa opiera się w głównej mierze na celowaniu i eliminowaniu pojawiających się na ekranie wrogów. W grze dosiadamy potężnego smoka, wraz z którym przemierzamy kolejne lokacje. Sterowanie zostało w całości dostosowane do kontrolera ruchowego Kinect.